EN 15038 | Tercüme Standartı

Yapılan bir dizi kapsamlı denetimin ardından, EDU Çeviri 2011 yılının Nisan ayı itibariyle EN 15038 standardına uygunluğunu kanıtladı ve Türkiye‘de sayılı çeviri firmasının sahip olduğu EN 15038 sertifikasını almaya hak kazandı.

Çeviri hizmeti gereklilikleriyle ilgili olarak tüm dünyada kabul gören ve Avrupa Birliği tarafından tanınan tek standart olan EN 15038 Avrupa Standardı, başvuruda bulunmak isteyen çeviri firmalarına öncelikle ISO 9001 standardına uyumluluk sertifikasına sahip olmayı şart koşuyor. Çeviri hizmetinin üretim süreci ve kalitesinin yanı sıra, çeviri hizmeti sağlayıcısının müşteri ile ilişkileri hakkında da bir dizi gereklilik ortaya koyan EN 15038, bir çeviri firmasının hizmet kalitesini ve müşteri ilişkilerinde üstlendiği sorumluluğu belgelendirmenin dünya çapında en güvenilir ve kabul gören yolu olarak biliniyor.

EDU Çeviri olarak, uzun yıllardır sizlere sunmakta olduğumuz çeviri hizmetinin böylesine prestijli bir sertifika ile taçlandırılmasından mutluluk duyuyor, hizmet kalitemizde sağladığımız standarttan hiçbir zaman ödün vermeyeceğimizi böylece bir kez daha resmi olarak taahhüt etmiş oluyoruz.
EN 15038 Çeviri Standartı