Ana sayfa » Diller » Arapça Tercüme

Profesyonel Arapça Tercüme Bürosu

60 ülkede konuşulan Arapça dünyanın en çok konuşulan 5. dilidir. Sami dillerinden olan Arapça, Arap alfabesiyle yazıya aktarılır. Ekonomi ve turizm alanlarında önemli konuma sahip Suudi Arabistan, Mısır, Katar, Bahreyn, Fas gibi ülkeler için onlarca dile profesyonel Arapça tercüme hizmetleri sunuyoruz.

Arapça yazılı-sözlü tercümenin yanı sıra web sitesi yerelleştirme, dijital pazarlama, masaüstü yayıncılık ve sektör odaklı tercüme hizmetleri de sunuyoruz. Göçmenlik başvuruları için gerekli evrakların usulüne uygun şekilde tercüme edilmesini ve teslime hazırlanmasını sağlıyoruz.

İngilizce – Arapça, Türkçe – Arapça çeviri veya diğer dil çiftlerinde sunduğumuz Arapça dil hizmetlerimizle müşterilerimize projelerini her zaman söz verdiğimiz süre içerisinde ulaştırıyoruz. Arapça tercüme ve yerelleştirme hizmetlerimiz hakkında teklif almak için ekibimizle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Yazılı Tercüme

Ana dili Arapça olan tercüman ve editörlerimiz sayesinde müşterilerimize kalite odaklı Arapça tercüme hizmetleri sunuyoruz. Edebiyat, medikal, teknik, hukuk gibi alanlarda uzmanlaşmış ve projeniz için oluşturulmuş ekiplerimizle belge, yazışma, akademik makale gibi farklı metin türlerini başarıyla tercüme ediyoruz.

Sözlü Tercüme

Birden çok dilin konuşulduğu organizasyonlarda iletişimin kesintisiz ve doğru bir şekilde sağlanabilmesi için EDU Çeviri’nin deneyimli sözlü tercümanlarından yararlanabilirsiniz. Arapça dilinde onlarca konferans, toplantı, gezi, telekonferans, seminer gibi organizasyonda sözlü tercüme hizmeti sağladık. Profesyonel Arapça sözlü tercüme ihtiyaçlarınız için bize ulaşın.

Arapça Yerelleştirme

Arapça 80 ülkede konuşulan ve geniş coğrafyaya yayılmış bir dildir. Lokalizasyon projelerimizde sadece dili değil ürünün sunulacağı hedef ülkeyi de dikkate alarak oluşturduğumuz yerel tercüman ağımızla hizmet veriyoruz. Dilediğiniz zaman EDU Çeviri’den yerelleştirme hizmeti hakkında bilgi ve teklif talep edebilirsiniz.

Destek Verdiğimiz Arapça Lehçeler

Mısır Arapçası

Arapçanın en yaygın lehçelerinden biri olan ve 65 milyon insan tarafından konuşulan Mısır Arapçası özellikle turizm alanında oldukça önemlidir. EDU Çeviri olarak yerel editör ve tercüman kadromuzla Mısır Arapçası tercüme taleplerinde müşterilerimize destek oluyoruz.

Körfez Arapçası

Körfez Arapçası, Kuveyt, Irak, İran, Umman ve Suudi Arabistan’da konuşulur. Lehçe Standart Arapçaya göre özellikle vurgu açısından farklılık gösterebilir. Dil bilgisi ve aksan bakımından da bazı farklılıklar bulunmaktadır. Körfez Arapçası 6,8 milyon insanın ana dilidir. Kuveyt için yürütülecek projelerde genellikle Körfez Arapçası esas alınır.

Levanten Arapçası

Levanten lehçesi, Ürdün, Lübnan, Suriye, Filistin ve İsrail’de konuşulmaktadır. Toplamda 33 milyon insan Levanten lehçesini kullanmaktadır. Levanten her ne kadar yaygın bir lehçe olsa da yazılı ve resmi belgelerde modern standart Arapça kullanılmaktadır. EDU Çeviri olarak Levanten lehçesinde yerel editör ve tercümanlarla hizmet veriyoruz.

Mağrip Arapçası

Mağrip bölgesi olarak adlandırılan Kuzeybatı Afrika bölgesinde yaygın olarak Mağrip Arapçası kullanılır. Fas, Cezayir, Tunus, Libya gibi ülkelerde konuşulan bu lehçe Fransızca, İspanyolca, İtalyanca gibi Latin dillerinden çok sayıda kelime ödünç almıştır. Mağrip Arapçası için yazılı-sözlü tercüme, yerelleştirme, kalite kontrol gibi hizmetler sunuyoruz.

Suudi Arapçası

Suudi Arapçası, standart Arapçaya karşılık gelmektedir. Suudi Arabistan’da her ne kadar yaygın olsa da bölgelere göre diğer lehçeler de kullanılmaktadır. EDU Çeviri olarak, yıllardır müşterilerimizin Arapça projelerinde iletişimin en doğru şekilde sağlanması görevini üstlendik.

Her lehçede Arapça çeviri hizmeti

Sektör deneyimi bulunan tercümanlarla çalışmak ister misiniz?

Havacılık, gıda, enerji, otomotiv gibi çeşitli sektörlerde deneyim kazanmış tercümanlar ile iş dünyasında kararlı adımlar atın.

Projeniz hakkında düzenli olarak bilgi almak ister misiniz?

EDU Çeviri'de müşterilerimiz, sunduğumuz müşteri portalı sayesinde proje detaylarına diledikleri zaman ulaşabiliyor.

Resmi belgelerinizin tercümesine mi ihtiyacınız var?

İş, akademi, sağlık, sosyal gibi hayatın her alanında gerekli olan resmi belgelerin tercümesinde uzmanlardan bilgi alın.

Çeviri paketlerimiz hakkında bilgi almak ister misiniz?

EDU Çeviri'de her bütçeye uygun çözümler üretiyoruz. Çeviri paketlerimiz hakkında bilgi almak için bize dilediğiniz zaman ulaşın.

Arapça Web Sitesi
Yerelleştirme

Web sitesi yerelleştirmesi için desteğe mi ihtiyacınız var? EDU Çeviri’de arama motorlarına uygun şekilde RTL Arapça web sitesi yerelleştirme hizmetleri sunuyoruz. 

Çok dilli web sitesi için tercümeden daha fazlasına ihtiyacınız var. EDU Çeviri’de dijital pazarlama uzmanları, içerik editörleri ve SEO uzmanlarının da dahil edildiği çeviri ekibimizle müşterilerimize hedef kitlelerine kendi ana dillerinde çok daha kolay erişebilme imkanı sunuyoruz.

Arapça düzende web sitesi yerelleştirme

Müşteri Yorumları

asus-white

“Global şirketimiz için EDU Çeviri’nin uluslararası ofislerinden çeviri hizmetleri alıyoruz. Teknik altyapıları ile sundukları yeni ve faydalı çözümler, teknolojinin erişemediği noktada ise gösterdikleri insancıl yaklaşımlarından ötürü Edu Çeviri’yi herkese öneriyorum.”

ikea-white

“IKEA olarak, EDU çeviri ile çalıştığımız çeviri projelerinde birlikte iş birliği yapmaktan keyif duyuyoruz. Dilimize uyum sağlayabilmeleri, çözüm odaklılıkları, hızlı aksiyon almaları ve disiplinleri sayesinde birlikte başarılı işlere imza atıyoruz.”

decathlon-white

“Çeviri ihtiyaçlarımız için 2015 yılından beri aralıksız olarak EDU Çeviri ile çalışmaktayız. Yeniliklere açık, dinamik, hızlı, güleryüzlü ve genç ekibi ile EDU Çeviri ile çalışmaktan çok mutluyuz.”

pwc-white

“Öncelikle 2015’ten bu yana PwC’den gelen tüm çeviri projelerimizin koordinasyonu ve yönetimi ile ilgilendiğiniz için teşekkür ederiz. Biz birincil çeviri şirketimiz olan EDU’yu in-house ekibimizin bir uzantısı olarak görüyoruz. Umarım yeni yılda da işbirliğimiz aynı uyum ve karşılıklı memnuniyet ile devam eder.”

mapfre-white

“Sizlerden her zaman hızlı geri dönüş ve söz verilen zamanda çevirimizi alıyoruz. Ayrıca son dakika – acil ricalarımızı da kırmadığınız için teşekkür eder, başarılarınızın ve ortaklığımızın devamını dilerim.”

tirsan-white

“Tırsan olarak birçok dilde çeviri desteği aldığımız EDU Çeviri’ye işbirlikçi yaklaşımları ve sunmuş oldukları kaliteli hizmet anlayışları için teşekkür ediyoruz.”

protel-white

“Protel Bilgisayar A.Ş. olarak, yeni pazarlara açılma yolculuğumuzda EDU Çeviri firmasıyla yaptığımız iş birliğini büyük bir memnuniyetle sürdürmeye devam ediyoruz. İşlerimizi, kendi işleri gibi benimseyen, projeleri daima zamanında teslim eden ve kaliteli işler ortaya koyan EDU Çeviri ekibine ve projelerimize katkı sağlayan çevirmenlerine ayrı ayrı teşekkür ederiz.”

wyndham-white

“Otel operasyonunda iken, çok uzun zaman bu tur konular ile ilgili, arada bir de olsa belli reklam ajansları ve tercüme firmaları ile çalıştım. İşini sizin kadar titiz yapan bir firma ile çalıştığımı hatırlamıyorum. Tebrikler. Bunu kim çevirdi ise ilgili arkadaşımıza teşekkürlerimi lütfen iletebilir misiniz?”

Arapça tüm tercüme hizmetlerinde dilediğiniz zaman teklif alabilirsiniz.

Device Frame

Arapça projeniz hakkında sorularınız mı var? Bize hemen ücretsiz ulaşın.

ICBC
İntesa Sanpaolo
sas logo
MUFG
pwc logo
IKEA Logo
Decathlon
Goodyear
Chanel
Michelin Logo
asus logo
mapfre logo