Ana sayfa » Diller » Arapça

Profesyonel Arapça Tercüme Bürosu

60 ülkede konuşulan Arapça toplam konuşmacı sayısı baz alındığında dünya üzerinde en çok konuşmacıya sahip 5. dildir. Sami dillerinden olan Arapça, Arap alfabesi ile yazıya aktarılır. Suudi Arabistan, Mısır, Katar, Bahreyn, Fas gibi ekonomi ve turizm alanlarında önemli bir konuma sahip olan bu ülkeler için Arapça dilinden onlarca dile profesyonel tercüme hizmetleri sunuyoruz.

Arapça tercüme hizmetlerinde yazılı-sözlü tercümenin yanı sıra web sitesi yerelleştirme, dijital pazarlama masaüstü yayıncılık ve sektör odaklı tercüme hizmetleri de sunuyoruz. Göçmenlik başvuruları için gerekli evrakların usulüne uygun bir şekilde tercüme edilmesi ve teslim edilmeye uygun bir hale getirilmesini sağlıyoruz.

EDU Çeviri ailesi olarak Türkçe’den Arapça’ya ya da İngilizce’den Arapça’ya sunmuş olduğumuz dil hizmetlerinde her zaman söz verdiğimiz süre içerisinde belgelerinizi sizlere ulaştırıyoruz. Dilediğiniz zaman teklif talep edebilir, profesyonel Arapça tercüme kalitesiyle tanışabilirsiniz.

Yazılı Tercüme

Ana dili Arapça olan tercümanlar ve editörler ile yüksek doğruluk oranlı yazılı Arapça tercüme hizmetleri sunuyoruz. Edebi, medikal, teknik, hukuki gibi alanlarda uzmanlaşmış ve projenize özel olarak oluşturulmuş ekiplerimizle belgelerin, yazışmaların, akademik makalelerin kısacası her türden yazılı dosyanın tercümesini gerçekleştiriyoruz. 

Sözlü Tercüme

Çoklu dilin konuşulduğu organizasyonlarda iletişimin kesintisiz ve doğru bir şekilde sağlanabilmesi için EDU Çeviri’nin deneyimli tercümanlarından yararlanabilirsiniz. Arapça dilinde onlarca konferans, toplantı, gezi, telekonferans, seminer gibi organizasyonlarda yer aldık. Sözlü Arapça tercümede profesyonel yaklaşımımızdan faydalanmak için bize ulaşın.

Arapça Yerelleştirme

Arapça 80 ülkede konuşulan geniş coğrafyalara yayılmış bir dildir. Üzerinde çalışılması istenilen projelerin nerede kullanılacağını esas alarak yerel tercümanlardan oluşturulan tercüman kadrosu ile hizmet veriyoruz. Dilediğiniz zaman Edu Çeviriden yerelleştirme hizmeti hakkında bilgi ve teklif talep edebilirsiniz. 

Destek Verdiğimiz Arapça Lehçeler

Mısır Arapçası

Arapça’nın en yaygın lehçelerinden biri olan Mısır Arapçası, ses ve Gramer yönünden Arapça ile farklılıklar gösterir. 65 milyon insan tarafından konuşulan bu lehçe özellikle turizm alanında oldukça önemlidir. Edu Çeviri olarak yerel editör ve tercüman kadromuz ile Mısır Arapçası tercüme taleplerinizi karşılıyoruz.

Körfez Arapçası

Körfez Arapçası, Kuveyt, Irak, İran, Umman ve Suudi Arabistan’da konuşulur. Lehçe Standart Arapça’ya göre özellikle vurgu açısından farklılık gösterebilir. Dil bilgisi ve aksan bakımından da bazı farklılıklar bulunmaktadır. Körfez Arapça’sı 6,8 milyon insanın anadilidir. Kuveyt için gerçekleştirilecek projelerde genellikle Körfez Arapçası esas alınır.

Levanten Arapçası

Levanten lehçesi, Ürdün, Lübnan, Suriye, Filistin ve İsrail’de konuşulmaktadır. Toplamda 33 milyon insan Levanten lehçesini kullanmaktadır. Levanten her ne kadar yaygın bir lehçe olsa da yazılı ve resmi belgelerde Modern Standart Arapça kullanılmaktadır. Edu Çeviri olarak Levanten lehçesinde yerel editörler ve tercümanlar ile hizmet vermekteyiz.

Mağrip Arapçası

Mağrip bölgesi olarak adlandırılan Kuzeybatı Afrika bölgesinde yaygın olarak Mağrip Arapçası kullanılır. Fas, Cezayir, Tunus, Libya gibi ülkelerde konuşulan bu lehçe Fransızca, İspanyolca, İtalyanca gibi Latin dillerinden çok sayıda kelime ödünç almıştır. Mağrip Arapçası için yazılı-sözlü tercüme, yerelleştirme, kalite kontrol gibi hizmetler sunuyoruz.

Suudi Arapçası

Suudi Arapçası, Standart Arapçaya karşılık gelmektedir. Suudi Arabistan’da her ne kadar yaygın olsa da bölgelere göre diğer lehçeler de kullanılmaktadır. Edu Çeviri olarak, yıllardır Arapça projelerde iletişimin en doğru şekilde sağlanması görevini üstlendik.

Sektör deneyimi bulunan tercümanlar ile çalışmak ister misiniz?

Havacılık, gıda, enerji, otomotiv gibi çeşitli sektörlerde deneyim kazanmış tercümanlar ile iş dünyasında kararlı adımlar atın.

Projeniz hakkında düzenli olarak bilgi almak ister misiniz?

Edu Çeviri'de müşterilerimizin diledikleri zaman bilgi alabilmelerini sağlayan müşteri portalı sistemi ile çalışıyoruz.

Resmi belgelerin tercümesi hakkında ne kadar bilginiz var?

İş, akademi, sağlık, sosyal gibi hayatın her alanında gerekli olan resmi belgelerin tercümesinde uzmanlardan bilgi alın.

Çeviri paketleri hakkında bilgi almak ister misiniz?

Edu Çeviri'de her bütçeye göre çözümler üretiyoruz. Çeviri paketleri hakkında bilgi almak için bize dilediğiniz zaman ulaşın.

Arapça Web Sitesi Yerelleştirme

Web sitesi yerelleştirme hakkında ne kadar bilginiz var? Edu Çeviride arama motorlarına uygun bir şekilde Arapça web sitesi yerelleştirme hizmetleri sunuyoruz. 

Çoklu dil web sitesi inşa edebilmek için iki dili de iyi bilmekten fazlasına ihtiyacınız var. Edu Çeviride dijital pazarlama uzmanları, içerik editörleri, SEO uzmanları sizin için oluşturulan çeviri ekibinde yer alır. Böylelikle yeni dilde yeni potansiyel müşterilere ulaşmanız çok hızlı bir şekilde gerçekleşir.

Müşteri Yorumları

“Global şirketimiz için EDU Çeviri’nin uluslararası ofislerinden çeviri hizmetleri alıyoruz. Teknik altyapıları ile sundukları yeni ve faydalı çözümler, teknolojinin erişemediği noktada ise gösterdikleri insancıl yaklaşımlarından ötürü Edu Çeviri’yi herkese öneriyorum.”

“IKEA olarak, EDU çeviri ile çalıştığımız çeviri projelerinde birlikte iş birliği yapmaktan keyif duyuyoruz. Dilimize uyum sağlayabilmeleri, çözüm odaklılıkları, hızlı aksiyon almaları ve disiplinleri sayesinde birlikte başarılı işlere imza atıyoruz.”

“Çeviri ihtiyaçlarımız için 2014 yılından beri aralıksız olarak EDU Çeviri ile çalışmaktayız. Yeniliklere açık, dinamik, hızlı, güleryüzlü ve genç ekibi ile EDU Çeviri ile çalışmaktan çok mutluyuz.”

“Öncelikle 2015’ten bu yana PwC’den gelen tüm çeviri projelerimizin koordinasyonu ve yönetimi ile ilgilendiğiniz için teşekkür ederiz. Biz birincil çeviri şirketimiz olan EDU’yu in-house ekibimizin bir uzantısı olarak görüyoruz. Umarım yeni yılda da işbirliğimiz aynı uyum ve karşılıklı memnuniyet ile devam eder.”

“Sizlerden her zaman hızlı geri dönüş ve söz verilen zamanda çevirimizi alıyoruz. Ayrıca son dakika – acil ricalarımızı da kırmadığınız için teşekkür eder, başarılarınızın ve ortaklığımızın devamını dilerim.”

“Tırsan olarak birçok dilde çeviri desteği aldığımız EDU Çeviri’ye işbirlikçi yaklaşımları ve sunmuş oldukları kaliteli hizmet anlayışları için teşekkür ediyoruz.”

“Protel Bilgisayar A.Ş. olarak, yeni pazarlara açılma yolculuğumuzda EDU Çeviri firmasıyla yaptığımız iş birliğini büyük bir memnuniyetle sürdürmeye devam ediyoruz. İşlerimizi, kendi işleri gibi benimseyen, projeleri daima zamanında teslim eden ve kaliteli işler ortaya koyan EDU Çeviri ekibine ve projelerimize katkı sağlayan çevirmenlerine ayrı ayrı teşekkür ederiz.”

“Otel operasyonunda iken, çok uzun zaman bu tur konular ile ilgili, arada bir de olsa belli reklam ajansları ve tercüme firmaları ile çalıştım. İşini sizin kadar titiz yapan bir firma ile çalıştığımı hatırlamıyorum. Tebrikler. Bunu kim çevirdi ise ilgili arkadaşımıza teşekkürlerimi lütfen iletebilir misiniz?”

Arapça tüm tercüme hizmetlerinde dilediğiniz zaman teklif alabilirsiniz. 

Device Frame

Arapça projeniz hakkında kafanızda soru işaretleri mi var? Bize hemen ücretsiz olarak ulaşın.