Ana sayfa » Hizmetlerimiz » Masaüstü Yayıncılık » OCR Hizmetleri

Optik karakter tanıma (OCR) hizmetleri

Tüm dillerdeki basılı formattaki dokumanlarınızı dijital ortama aktarmaya mı ihtiyacınız var?

Profesyonel EDU Çeviri OCR çözümlerinden en avantajlı fiyatlara yararlanmak için şimdi ücretsiz teklifinizi talep edin, beklemeden fiyat alın!

Hız

Çevirilerinizi daha erken teslim almak ister misiniz?

Makine çevirisi hizmetlerimizle çeviri projelerinizi %50’ye varan oranlarda daha hızlı teslim ediyoruz.

Maliyet

Çeviri maliyetlerinizi düşürmek ister misiniz?

İhtiyacınıza uygun birbirinden avantajlı paket seçeneklerimizle maliyetlerinizi düşürüyoruz.

Kalite

Çeviride kaliteye önem veriyor musunuz?

Tüm çeviri projelerine uygulayabileceğimiz kalite kontrol aşamaları sayesinde kusursuz çeviri için çalışıyoruz.

Uzman Ekip

Uzman bir ekiple çalışmak ister misiniz?

Alanında uzman ekiplerimizle hem makine çevirisi hem de geleneksel çeviri hizmetlerimizle hizmetinizdeyiz.

OCR nedir?

Uzun metinleri basılı dokumandan bakarak bilgisayara geçirme süreci hem uzun sürebilen hem de hata riskleri taşıyan zahmetli bir iştir. Yüksek hacimli çeviri projelerinde basılı metinleri yazmak tercüme sürecinin çok fazla uzamasına yol açardı.

Oysa tüm dillerde profesyonel olarak sunduğumuz Optic Character Recognition, yani Optik Karakter Tanıma olarak bilinen OCR hizmeti, çok miktarda basılı metnin dijital ortama dönüştürülmesine ihtiyaç duyulduğunda oldukça hızlı ve hatasız bir çözümdür.

Hızlı ve hatasız OCR çözümleri

EDU Çeviri’de tecrübeli masaüstü yayıncılık ekiplerimiz ve sahip olduğumuz en yeni OCR teknolojileri sayesinde basılı dosyalarınızı çok hızlı biçimde tercümeye hazırlayabiliyoruz. Tercüme hizmetlerimiz kapsamında ya da dışında OCR hizmeti almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz!

Hızlı ve Hatasız OCR Hizmeti

Kaliteli OCR hizmetini uygun fiyatlara almak için şimdi ücretsiz teklif talep edin!

Hangi alanlarda OCR hizmeti talep edilir?

Her türlü akademik tercüme içeriği

Hukuki tercüme metinleri

Perakende tercümesi içerikleri

Kitap çevirileri ve sanatsal çeviriler

Tıbbi tercüme içerikleri

Kitap, belge, dokuman, dilekçe vb. basılı dokuman

EDU Çeviri’nin ayrıcalıklı hizmetleri

2005 yılında kurulduğumuz günden bugüne profesyonel tercüme ve lokalizasyon çözümleri üreten firmamız, yaptığımız teknoloji yatırımlarıyla bugün sektörün lider firmaları arasında yer alıyor. EDU Çeviri olarak şirket içinde yer alan farklı departmanlarımızda alanında uzman profesyoneller aracılığıyla kaliteli ve güvenilir hizmetler sunuyoruz.

ayrıcalıklı hizmetler

Gizlilik altyapısı

EDU Çeviri’de tüm projelerimizde müşterilerimizin gizliliğine özen gösteriyoruz.

Güvenli arşiv

Kullandığımız bulut depolama sistemler 7 / 24 ulaşılabilir ve güvenlidir.

Hatasız ve hızlı

Sahip olduğumuz OCR teknolojileriyle çok hızlı ve kaliteli hizmet sunuyoruz.

Sıkça sorulan sorular

OCR (Optik Karakter Tanıma) nedir?

Optik karakter tanıma (OCR) görsel içeriklerdeki metinlerin veya doğrudan görsel formatta hazırlanan metin içeriklerinin bu amaçla geliştirilmiş özel yazılımlarla otomatik olarak tespit edilmesi ve yine dijital ortamda yazı formatına dönüştürülmesidir. OCR teknolojisi sayesinde PDF, jpeg gibi dosya formatlarındaki resim halindeki metinler yazıya dökülüp düzenlenebilir hale getirilir.

Müşteri Yorumları

Asus Logo

“Global şirketimiz için EDU Çeviri’nin uluslararası ofislerinden çeviri hizmetleri alıyoruz. Teknik altyapıları ile sundukları yeni ve faydalı çözümler, teknolojinin erişemediği noktada ise gösterdikleri insancıl yaklaşımlarından ötürü Edu Çeviri’yi herkese öneriyorum.”

IKEA Logo

“IKEA olarak, EDU çeviri ile çalıştığımız çeviri projelerinde birlikte iş birliği yapmaktan keyif duyuyoruz. Dilimize uyum sağlayabilmeleri, çözüm odaklılıkları, hızlı aksiyon almaları ve disiplinleri sayesinde birlikte başarılı işlere imza atıyoruz.”

Decathlon Logo

“Çeviri ihtiyaçlarımız için 2015 yılından beri aralıksız olarak EDU Çeviri ile çalışmaktayız. Yeniliklere açık, dinamik, hızlı, güler yüzlü ve genç ekibi ile EDU Çeviri ile çalışmaktan çok mutluyuz.”

PWC Logo

“Öncelikle 2015’ten bu yana PwC’den gelen tüm çeviri projelerimizin koordinasyonu ve yönetimi ile ilgilendiğiniz için teşekkür ederiz. Biz birincil çeviri şirketimiz olan EDU’yu in-house ekibimizin bir uzantısı olarak görüyoruz. Umarım yeni yılda da işbirliğimiz aynı uyum ve karşılıklı memnuniyet ile devam eder.”

MAPFRE Logo

“Sizlerden her zaman hızlı geri dönüş ve söz verilen zamanda çevirimizi alıyoruz. Ayrıca son dakika – acil ricalarımızı da kırmadığınız için teşekkür eder, başarılarınızın ve ortaklığımızın devamını dilerim.”

TIRSAN Logo

“Tırsan olarak birçok dilde çeviri desteği aldığımız EDU Çeviri’ye işbirlikçi yaklaşımları ve sunmuş oldukları kaliteli hizmet anlayışları için teşekkür ediyoruz.”

Protel Logo

“Protel Bilgisayar A.Ş. olarak, yeni pazarlara açılma yolculuğumuzda EDU Çeviri firmasıyla yaptığımız iş birliğini büyük bir memnuniyetle sürdürmeye devam ediyoruz. İşlerimizi, kendi işleri gibi benimseyen, projeleri daima zamanında teslim eden ve kaliteli işler ortaya koyan EDU Çeviri ekibine ve projelerimize katkı sağlayan çevirmenlerine ayrı ayrı teşekkür ederiz.”

Wyndham Logo

“Otel operasyonunda iken, çok uzun zaman bu tür konular ile ilgili, arada bir de olsa belli reklam ajansları ve tercüme firmaları ile çalıştım. İşini sizin kadar titiz yapan bir firma ile çalıştığımı hatırlamıyorum. Tebrikler. Bunu kim çevirdi ise ilgili arkadaşımıza teşekkürlerimi lütfen iletebilir misiniz?”

ICBC
İntesa Sanpaolo
SAS
MUFG
PWC
IKEA
Decathlon
Goodyear
Chanel
Michelin
ASUS
MAPFRE