Ana sayfa » Hizmetlerimiz » Yazılı Tercüme » Ticari Tercüme

Güvenli ticaret tercümesi çözümlerimizle firmanızın tüm belgelerini çeviriyoruz!

Firmanızın yurt dışı bağlantıları için gerekli olan her türlü yazışma, evrak, rapor ticari tercümenin uzmanlık alanındadır. Sektörünüzde tecrübe sahibi eğitimli tercümanlarımızdan %100 kaliteli profesyonel tercüme hizmeti almak için ücretsiz teklifinizi isteyin!

Hızlı ve güvenilir çeviri çözümlerimizi en uygun fiyatlara sunuyoruz, tüm sorularınız için ücretsiz danışmanlık alın.

Hız

Çevirilerinizi daha erken teslim almak ister misiniz?

Makine çevirisi hizmetlerimizle çeviri projelerinizi %50’ye varan oranlarda daha hızlı teslim ediyoruz.

Maliyet

Çeviri maliyetlerinizi düşürmek ister misiniz?

İhtiyacınıza uygun birbirinden avantajlı paket seçeneklerimizle maliyetlerinizi düşürüyoruz.

Kalite

Çeviride kaliteye önem veriyor musunuz?

Tüm çeviri projelerine uygulayabileceğimiz kalite kontrol aşamaları sayesinde kusursuz çeviri için çalışıyoruz.

Uzman Ekip

Uzman bir ekiple çalışmak ister misiniz?

Alanında uzman ekiplerimizle hem makine çevirisi hem de geleneksel çeviri hizmetlerimizle hizmetinizdeyiz.

Ticari tercüme nedir?

Ticari tercüme, yurt dışına açılmak isteyen ve global hizmet veren her türlü firma için önemlidir. Sektörlere göre ihtiyaç duyulan belge türleri değiştiği için ticari tercüme hizmetleri de oldukça geniş kapsamlıdır. Bu sebeple ticari çeviri ancak sektörel bilgi ve terminoloji konusuna hakim olan dil uzmanları tarafından yapılmalıdır. Yapılan tercümelerde en ufak bir hata maddi kayıplara, iş süreçlerinin aksamasına ve hatta uluslararası bazı yaptırımlara sebep olabileceği için ticari tercüme titizlikle yapılması gereken bir çeviri türüdür.

Ticari işlemlerde özel tercüme hizmeti

Uzman ticari tercüme bürosu

Ticari tercüme hizmetlerimizle, yurt dışında faaliyet gösteren veya yurt dışına açılmak isteyen tüm müşterilerimizin yanındayız. Ticari sözleşme çevirisi, ihale belgeleri çevirisi, teminat mektubu tercümesi gibi metin türlerine ek olarak vergi levhası çevirisi, fatura çevirisi, vekaletname çevirisi gibi resmi evrakların tercümesini uzman tercümanlarımızla tamamlayıp teslim ediyoruz.

Yerli ve uluslararası birçok firmaya kalite garantili çeviri hizmeti sunan güvenilir bir ticari tercüme bürosu olarak tüm dillerde ticari çeviri hizmeti veriyoruz. Başta İngilizce ticari tercüme olmak üzere Almanca, Fransızca, Rusça, Arapça gibi dillerde ticari belge tercümesi hizmeti almak isteyen müşterilerimize yeminli çeviri ve noter onaylı tercüme çözümlerimizle destek oluyoruz.

Yazılı ve sözlü tüm profesyonel ticari çeviri gereksinimleriniz için EDU Çeviri’nin uzman çevirmen kadrosuna güvenebilirsiniz. Hızlı ve kaliteli ticari tercüme hizmetini en uygun fiyatlara almak için doğru adrestesiniz.

E-ticaret sitesi için yerelleştirme hizmeti

%100 gizlilik

%100 gizlilik

Hızlı teslimat

Hızlı teslimat

Profesyonel hizmet

Profesyonel hizmet

7/24 online

7/24 online

Tüm diller

Tüm diller

İşinizi büyütmek için ticari tercüme hizmetlerimizle yanınızdayız

EDU Çeviri’de tüm dünya dillerinde çalışan profesyonel tercümanlarımızdan sizin sektörünüzde deneyimli ve projenizin dinamiklerine hakim insan kaynakları seçerek kaliteli ticari çeviri çözümleri sunuyoruz. Tercümanlarımızın ardından metinleri birkaç aşamalı kalite kontrol süreçlerinden geçirerek kaliteyi yaklaşık olarak %30-%40 oranında arttırıyoruz!

Sahip olduğumuz güvenlik altyapılarıyla müşterilerimize tam gizlilik ayrıcalığı sunuyoruz! 7/24 dünyanın her yerinden projelerinizi online müşteri portalımız üzerinden yönetebilirsiniz. Tüm dünya dillerinde verdiğimiz üstün kalitede ticari belge tercüme hizmetlerimizi her bütçeye uygun çeviri paketlerimizle sağlıyoruz. Yeminli tercüme ya da noter yeminli tercüme seçeneklerinde de en uygun fiyatlı ticari çeviri çözümlerimizle yanınızdayız.

Sektör uzmanlarından ticari tercüme

Ticari tercüme belge türleri

Bankacılık ve Finans

Yatırım ve Sermaye Piyasaları

Varlık ve Gayrımenkul Yönetimi Çevirileri

Girişimcilik ve İş Ortaklıklarına Özel Tercüme

Muhasebe

Ticari Hukuk

Kurumsal Finansman

Şirket Yazışmaları

E-mail

Vergi Levhası

Sözleşme ve Kontrat

Fatura ve İrsaliye

Sigorta ve Poliçe

İmza Sirküleri

Bilanço, Gelir Tablosu

Teminat Mektubu

Gümrük Çevirileri

Profesyonel ve kaliteli ticari tercüme bürosu EDU Çeviri’den ücretsiz teklif alın!

Sıkça sorulan sorular

Ticari tercüme nedir?

Ticari çeviri, yurt içi ve yurt dışında ticari faaliyet yürüten şirketlerin diğer şirket ve kurumlarla olan iletişimlerinde ve her türlü ticari ilişkilerinde ihtiyaç duydukları belge ve dokümanların tercüme işlemini kapsar. Şirketler farklı sektörlerde faaliyet gösterdiklerinden ticari tercümeye ihtiyaç duyulan metinler genel iş ve ticaret terimlerinin yanı sıra sektörel özel uzmanlık gerektiren konular da içerebilir.

Ticari tercüme nerelerde kullanılır?

Ticari tercümeye genellikle bankacılık, finans, ithalat/ihracat gibi alanlarda faaliyet gösteren veya özellikle yurt dışıyla ortaklık, iş birliği, anlaşma benzeri yollarla ticari iş ilişkisi kuran şirketler ihtiyaç duymaktadır. Ticari tercüme sözleşme, kontrat, bankacılık ve finansal işlemler, ihaleler, şartnameler, yıllık rapor, bilançolar, muhasebe kayıtları, şirketler arası yazışmalar gibi farklı alanlardan belge türlerini kapsar.

Müşteri Yorumları

Asus Logo

“Global şirketimiz için EDU Çeviri’nin uluslararası ofislerinden çeviri hizmetleri alıyoruz. Teknik altyapıları ile sundukları yeni ve faydalı çözümler, teknolojinin erişemediği noktada ise gösterdikleri insancıl yaklaşımlarından ötürü Edu Çeviri’yi herkese öneriyorum.”

IKEA Logo

“IKEA olarak, EDU çeviri ile çalıştığımız çeviri projelerinde birlikte iş birliği yapmaktan keyif duyuyoruz. Dilimize uyum sağlayabilmeleri, çözüm odaklılıkları, hızlı aksiyon almaları ve disiplinleri sayesinde birlikte başarılı işlere imza atıyoruz.”

Decathlon Logo

“Çeviri ihtiyaçlarımız için 2015 yılından beri aralıksız olarak EDU Çeviri ile çalışmaktayız. Yeniliklere açık, dinamik, hızlı, güler yüzlü ve genç ekibi ile EDU Çeviri ile çalışmaktan çok mutluyuz.”

PWC Logo

“Öncelikle 2015’ten bu yana PwC’den gelen tüm çeviri projelerimizin koordinasyonu ve yönetimi ile ilgilendiğiniz için teşekkür ederiz. Biz birincil çeviri şirketimiz olan EDU’yu in-house ekibimizin bir uzantısı olarak görüyoruz. Umarım yeni yılda da işbirliğimiz aynı uyum ve karşılıklı memnuniyet ile devam eder.”

MAPFRE Logo

“Sizlerden her zaman hızlı geri dönüş ve söz verilen zamanda çevirimizi alıyoruz. Ayrıca son dakika – acil ricalarımızı da kırmadığınız için teşekkür eder, başarılarınızın ve ortaklığımızın devamını dilerim.”

TIRSAN Logo

“Tırsan olarak birçok dilde çeviri desteği aldığımız EDU Çeviri’ye işbirlikçi yaklaşımları ve sunmuş oldukları kaliteli hizmet anlayışları için teşekkür ediyoruz.”

Protel Logo

“Protel Bilgisayar A.Ş. olarak, yeni pazarlara açılma yolculuğumuzda EDU Çeviri firmasıyla yaptığımız iş birliğini büyük bir memnuniyetle sürdürmeye devam ediyoruz. İşlerimizi, kendi işleri gibi benimseyen, projeleri daima zamanında teslim eden ve kaliteli işler ortaya koyan EDU Çeviri ekibine ve projelerimize katkı sağlayan çevirmenlerine ayrı ayrı teşekkür ederiz.”

Wyndham Logo

“Otel operasyonunda iken, çok uzun zaman bu tür konular ile ilgili, arada bir de olsa belli reklam ajansları ve tercüme firmaları ile çalıştım. İşini sizin kadar titiz yapan bir firma ile çalıştığımı hatırlamıyorum. Tebrikler. Bunu kim çevirdi ise ilgili arkadaşımıza teşekkürlerimi lütfen iletebilir misiniz?”

ICBC
İntesa Sanpaolo
SAS
MUFG
PWC
IKEA
Decathlon
Goodyear
Chanel
Michelin
ASUS
MAPFRE