Ana sayfa » Hizmetlerimiz » Yazılı Tercüme » Yeminli Tercüme

Güvenilir Yeminli Tercüme Bürosundan Kaliteli Hizmeti Uygun Fiyata Alın

Yeminli tercümenin güvenilir adresi EDU Çeviri olarak bugüne kadar hizmet verdiğimiz yüzlerce müşterimiz için binlerce tercüme projesi tamamladık. Siz de tüm dillerde profesyonel yeminli tercüme hizmetlerimizden yararlanmak için projenizin detaylarını belirtin, ücretsiz teklifinizi anında alın!

Hız

Çevirilerinizi daha erken teslim almak ister misiniz?

Makine çevirisi hizmetlerimizle çeviri projelerinizi %50’ye varan oranlarda daha hızlı teslim ediyoruz.

Maliyet

Çeviri maliyetlerinizi düşürmek ister misiniz?

İhtiyacınıza uygun birbirinden avantajlı paket seçeneklerimizle maliyetlerinizi düşürüyoruz.

Kalite

Çeviride kaliteye önem veriyor musunuz?

Tüm çeviri projelerine uygulayabileceğimiz kalite kontrol aşamaları sayesinde kusursuz çeviri için çalışıyoruz.

Uzman Ekip

Uzman bir ekiple çalışmak ister misiniz?

Alanında uzman ekiplerimizle hem makine çevirisi hem de geleneksel çeviri hizmetlerimizle hizmetinizdeyiz.

Yeminli tercüme nedir?

Profesyonel yeminli tercüme hizmeti, bazı kurum ve kuruluşların özel olarak talep ettiği farklı bir tercüme hizmetidir. Resmi geçerliliği olan belge tercümesi yapılırken noter yeminli çeviri hizmeti talep edildiğinde herhangi bir çevirmen tarafından yapılan çevirilerin kabul edilmeyeceği anlaşılmalıdır.

Yeminli tercümanlar, hedef ve kaynak dile hakimiyeti noter tarafından onaylanmış çevirmenlerdir. Yeminli tercüman ile yapılan çeviri hizmetine ihtiyaç duyulduğunda çevirmen tercüme metnine ıslak imza ve kaşe basarak metni doğru ve eksiksiz çevirdiğini taahhüt eder.

Yeminli Tercüme Çözümleri

%100 Müşteri memnuniyeti

%100 Müşteri memnuniyeti

Profesyonel ve güvenilir

Profesyonel ve güvenilir

7/24 online hizmet

7/24 online hizmet

Resmi kurumlara teslim edilmesi gereken belgeler

Resmi makamlara sunulmak üzere tercümesi gereken belgelerin genellikle yeminli bir tercüman tarafından çevrilmesi ve kaşelenmesi istenir. Yeminli tercüme, standart resmi belgeler için gerekebileceği gibi özel uzmanlık gerektiren sözleşme, anlaşma, vekaletname, teknik şartname gibi dokümanlar için de talep edilebilmektedir. Bu tür metinlerin eksiksiz ve doğru şekilde tercümesi için alanında uzman yeminli tercüme bürolarıyla çalışmak önemlidir.

EDU Çeviri olarak belgelerinin yeminli mütercim tercüman tarafından tercümesine ihtiyaç duyan müşterilerimize tüm dillerde yeminli çevirmenlerimizle hizmet sunuyoruz. Yeminli çeviriye ek olarak noter tasdikli yeminli tercüme gerekmesi durumunda belgelerinizi çeviri işleminin ardından noter tasdik işlemleri için hazırlayıp noterde onaylattıktan sonra belirlediğiniz adrese teslim edilmesini sağlıyoruz.

Uygun fiyatlı yeminli tercüme hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgili almak ve çevirisini istediğiniz belgenizin yeminli tercüman ücretlerini öğrenmek için bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Yeminli tercüme bürosu

Yeminli tercüme fiyatlarında farklı paketlerden bütçenize en uygunu seçmek için formu doldurun teklifinizi ücretsiz alın!

Noter yeminli tercüme nedir?

Yeminli çeviri ile sıkça karıştırılan noter yeminli tercümede ise durum daha farklıdır. Yeminli bir tercüman tarafından yapılan çevirinin doğru ve eksiksiz oluşu noter tarafından ikinciye onaylanmış olur. Genellikle yetkinliğini onaylamadığı tercümanın yaptığı çeviri metne noter tasdiklidir kaşesi basmaz. Bu sebeple birlikte çalıştığınız profesyonel yeminli tercüme bürosunun anlaşmalı noterleri olduğundan emin olmalısınız.

Talep edilen belgelerin yeminli mi noter yeminli çeviri mi olması gerektiği kurum ve kuruluşlar tarafından açıkça belirtilmektedir!

Güvenilir noter yeminli tercüme fiyatları
Yeminli tercümanlardan tercüme hizmeti

EDU Çeviri olarak tüm dillerde 1100’ü aşkın dil uzmanımız ile her sektörde ve tüm alanlarda profesyonel tercüme çözümleri sunuyoruz. Sahip olduğumuz ISO 9001 ve ISO 17100 kalite sertifikalarımız ile daima müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz ve sıfır hata politikasıyla kusursuz tercüme hizmetleri sunuyoruz. Türkiye’de bir ilke imza atarak tercüme sigortamız ile çeviriden kaynaklı oluşabilecek zararın 50.000 USD’sini karşılıyoruz!

İngilizce, Almanca, Rusça, Çince gibi tüm dillerde yeminli tercümede aynı gün kargo ve belirli bölgelere kurye hizmetlerimizle hızlı teslimat sağlıyoruz. Uygun yeminli tercüme fiyatlarımızla tüm müşterilerimize kalite garantili hizmet sunuyoruz.

Yeminli tercümede neden EDU Çeviri?

Yeminli Tercüme Hizmetinde Neler Çevrilir?

Yurtdışı bağlantılı resmi, idari ve ticari kurumlar da yapılan işlemler için genellikle yeminli çeviri talep eder.

Yabancı ülkelerin konsoloslukları yurt dışına çıkış amacınıza bağlı olarak belgelerin çevirisinin yeminli olmasını isteyebilir.

Yabancı ülkelerdeki bankacılık ve sigorta işlemleri için evraklarınızın yeminli tercümesi talep edilebilir.

Yurt dışında eğitim almak istiyorsanız üniversite ve kurslar kayıt belgeleri için yeminli çeviri talep edebilir.

Sıkça sorulan sorular

Yeminli tercüme nedir?

Yeminli tercüme genellikle resmi kurumlara yapılan başvurularda ihtiyaç duyulan ve çevirmenin tercümeyi eksiksiz ve doğru şekilde yaptığını taahhüt altına aldığı çeviri türüdür. Yeminli çeviride tercüman çeviriyi tamamladıktan sonra kaşe ve imzasını uygulayarak çevirinin resmi olarak yükümlülüğünü üzerine alır. Yeminli tercümanlar tarafından yapılır.

Kimler yeminli tercüman olur?

Yeminli tercüman olmak isteyen kişinin öncelikle çeviri yapacağı dil çiftlerini bildiğini kanıtlayan bir diploma veya yeterlilik belgesine sahip olması gereklidir. Bunun için ilgili dillerde eğitim veren mütercim tercümanlık, öğretmenlik, dil edebiyat gibi alanlardan mezun olmaya veya dil yetkinliğini kanıtlayan ve resmi geçerliliği olan yeterlilik sertifikasına sahip olmaya ihtiyaç vardır.

Yeminli tercüman nasıl olunur?

Türkiye’de yeminli tercüman yetkisi noterler tarafından verilir. Yeminli tercüman yetkisi almak istediğiniz notere ilgili dilleri bildiğinizi kanıtlayan belgelerle başvurduğunuzda noterlik teslim ettiğiniz belgeleri inceler ve uygun görmesi durumunda size kendi noterliği adına yeminli tercümanlık yetkisi verir. Bir noterlikten alınan yetki sadece o noterlikte yapılan işlemler için geçerlidir.

Yeminli tercüman nedir?

Yurt içinde ve yurt dışında kimi resmi belgelerin tercümesinin kabul edilebilir olması için bazı kurumlar yeminli tercüme şartı getirmektedir. Bir tercümenin yeminli tercüme olarak kabul edilebilmesi içinse kendisine resmi olarak imza yetkisi verilmiş yeminli tercümanlar tarafından imzalanması gereklidir. Yeminli tercüman yaptığı tercümeye imza ve kaşesini vurarak çevirinin eksiksiz ve doğru olduğunu taahhüt eder.

Müşteri Yorumları

Asus Logo

“Global şirketimiz için EDU Çeviri’nin uluslararası ofislerinden çeviri hizmetleri alıyoruz. Teknik altyapıları ile sundukları yeni ve faydalı çözümler, teknolojinin erişemediği noktada ise gösterdikleri insancıl yaklaşımlarından ötürü Edu Çeviri’yi herkese öneriyorum.”

IKEA Logo

“IKEA olarak, EDU çeviri ile çalıştığımız çeviri projelerinde birlikte iş birliği yapmaktan keyif duyuyoruz. Dilimize uyum sağlayabilmeleri, çözüm odaklılıkları, hızlı aksiyon almaları ve disiplinleri sayesinde birlikte başarılı işlere imza atıyoruz.”

Decathlon Logo

“Çeviri ihtiyaçlarımız için 2015 yılından beri aralıksız olarak EDU Çeviri ile çalışmaktayız. Yeniliklere açık, dinamik, hızlı, güler yüzlü ve genç ekibi ile EDU Çeviri ile çalışmaktan çok mutluyuz.”

PWC Logo

“Öncelikle 2015’ten bu yana PwC’den gelen tüm çeviri projelerimizin koordinasyonu ve yönetimi ile ilgilendiğiniz için teşekkür ederiz. Biz birincil çeviri şirketimiz olan EDU’yu in-house ekibimizin bir uzantısı olarak görüyoruz. Umarım yeni yılda da işbirliğimiz aynı uyum ve karşılıklı memnuniyet ile devam eder.”

MAPFRE Logo

“Sizlerden her zaman hızlı geri dönüş ve söz verilen zamanda çevirimizi alıyoruz. Ayrıca son dakika – acil ricalarımızı da kırmadığınız için teşekkür eder, başarılarınızın ve ortaklığımızın devamını dilerim.”

TIRSAN Logo

“Tırsan olarak birçok dilde çeviri desteği aldığımız EDU Çeviri’ye işbirlikçi yaklaşımları ve sunmuş oldukları kaliteli hizmet anlayışları için teşekkür ediyoruz.”

Protel Logo

“Protel Bilgisayar A.Ş. olarak, yeni pazarlara açılma yolculuğumuzda EDU Çeviri firmasıyla yaptığımız iş birliğini büyük bir memnuniyetle sürdürmeye devam ediyoruz. İşlerimizi, kendi işleri gibi benimseyen, projeleri daima zamanında teslim eden ve kaliteli işler ortaya koyan EDU Çeviri ekibine ve projelerimize katkı sağlayan çevirmenlerine ayrı ayrı teşekkür ederiz.”

Wyndham Logo

“Otel operasyonunda iken, çok uzun zaman bu tür konular ile ilgili, arada bir de olsa belli reklam ajansları ve tercüme firmaları ile çalıştım. İşini sizin kadar titiz yapan bir firma ile çalıştığımı hatırlamıyorum. Tebrikler. Bunu kim çevirdi ise ilgili arkadaşımıza teşekkürlerimi lütfen iletebilir misiniz?”

ICBC
İntesa Sanpaolo
SAS
MUFG
PWC
IKEA
Decathlon
Goodyear
Chanel
Michelin
ASUS
MAPFRE