Ana sayfa » Hakkımızda » Kalite Sertifikalarımız

Kalite Sertifikalarımız

EDU Çeviri olarak dünya standartlarında hizmet veren bir tercüme bürosu olmanın gururunu yaşıyoruz!

Kalite odaklı yaklaşımımız sayesinde tüm süreçlerimizi alanında uzman ekiplerimizle yönetiyor, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutuyoruz.

Çevirilerinizi daha erken teslim almak ister misiniz?

Makine çevirisi hizmetlerimizle çeviri projelerinizi %50’ye varan oranlarda daha hızlı teslim ediyoruz.

Çeviri maliyetlerinizi düşürmek ister misiniz?

İhtiyacınıza uygun birbirinden avantajlı paket seçeneklerimizle maliyetlerinizi düşürüyoruz.

Çeviride kaliteye önem veriyor musunuz?

Tüm çeviri projelerine uygulayabileceğimiz kalite kontrol aşamaları sayesinde kusursuz çeviri için çalışıyoruz.

Uzman bir ekiple çalışmak ister misiniz?

Alanında uzman ekiplerimizle hem makine çevirisi hem de geleneksel çeviri hizmetlerimizle hizmetinizdeyiz.

Kalite Sertifikalarımız

Sahip olduğumuz ISO 9001 sertifikası ile birlikte Çeviri ve Lokalizasyon Yönetimi alanında dünya çapında tek sertifika olan ISO 17100 Kalite Sertifikasını Türkiye’de ilk alan tercüme şirketiyiz. Müşteri odaklı yaklaşımımız ve uzman ekibimiz ile sizlere mükemmel çeviriler sunabilmek için her geçen gün farklı kalite kontrol metrikleri üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Bu sayede kalite arayışında olan müşterilerimizin beklentilerini karşılayabiliyor ve EDU Çeviri güvencesiyle ucuza değil, ama üstün kaliteli hizmetler sunuyoruz!

ISO 17100 Kalite Sertifikası

ISO 17100 Kalite Sertifikası Nedir?

2015 yılına kadar tercüme sektöründe kalitenin göstergesi EN 15038 Tercüme Hizmetleri Yönetim Sistemi adıyla olarak var olan bu sertifika, 2015 sonrasında Uluslararası Standartlar Organizasyonu tarafından ISO 17100 Çeviri Hizmetleri Yönetim Sistemi olarak güncellenmiştir. Kaliteli çeviri ürünleri ortaya koymak için çevirmenlerde ve çeviri ofislerinde bulunması gereken yeterlilik kriterlerini açıklayan ISO 17100 Kalite Sertifikası, çeviri sürecinin aşamalara uygun şekilde gerçekleştirildiğinin de bir göstergesi olmakla birlikte, ISO 9001 Kalite belgesi alınmadan verilmemektedir.

Çeviri hizmetlerinde talep edilen kalite standartlarının ve gerekliliklerin karşılanması amacıyla uygulanan süreçler, kaynak yönetimi ve diğer işlemlerin standardına yönelik olarak TSE’den (Türk Standartları Enstitüsü) ISO 17100 belgesi alan EDU Çeviri, bu alanda bir ilki daha gerçekleştirdi.

ISO 9001 Kalite Sertifikası

ISO 9001 Kalite Sertifikası Nedir?

EDU Çeviri, 2011 yılının Mart ayı itibariyle ISO 9001 uygunluk sertifikası almaya hak kazandı. Şirketlerin kalite yönetim sistemlerinin kurulması esnasında uygulaması gereken bir takım şart ve prosedürleri tanımlayan ISO 9001, Türkiye‘de TSE tarafından denetlenen ve belgelendirilen bir kalite güvence sistemidir.

Şirketler için kalite yönetim sistemi, müşteri odaklılık, üretim ve hizmet süreçleri, insan kaynakları, planlama gibi birçok farklı hususta çeşitli şartlar ortaya koyan ISO 9001, müşteri memnuniyetinin ön planda tutulduğu günümüzün iş dünyasında en yaygın şekilde kabul gören standart olarak biliniyor.

Müşteri memnuniyetini kendine prensip edinmiş bir çeviri firması olarak, sizler için üstlendiğimiz hizmet kalitesi sorumluluğunu ISO 9001 ile belgelendirmiş olmaktan gurur duyuyoruz.

Müşteri Yorumları

“Global şirketimiz için EDU Çeviri’nin uluslararası ofislerinden çeviri hizmetleri alıyoruz. Teknik altyapıları ile sundukları yeni ve faydalı çözümler, teknolojinin erişemediği noktada ise gösterdikleri insancıl yaklaşımlarından ötürü Edu Çeviri’yi herkese öneriyorum.”

“IKEA olarak, EDU çeviri ile çalıştığımız çeviri projelerinde birlikte iş birliği yapmaktan keyif duyuyoruz. Dilimize uyum sağlayabilmeleri, çözüm odaklılıkları, hızlı aksiyon almaları ve disiplinleri sayesinde birlikte başarılı işlere imza atıyoruz.”

“Çeviri ihtiyaçlarımız için 2014 yılından beri aralıksız olarak EDU Çeviri ile çalışmaktayız. Yeniliklere açık, dinamik, hızlı, güleryüzlü ve genç ekibi ile EDU Çeviri ile çalışmaktan çok mutluyuz.”

“Öncelikle 2015’ten bu yana PwC’den gelen tüm çeviri projelerimizin koordinasyonu ve yönetimi ile ilgilendiğiniz için teşekkür ederiz. Biz birincil çeviri şirketimiz olan EDU’yu in-house ekibimizin bir uzantısı olarak görüyoruz. Umarım yeni yılda da işbirliğimiz aynı uyum ve karşılıklı memnuniyet ile devam eder.”

“Sizlerden her zaman hızlı geri dönüş ve söz verilen zamanda çevirimizi alıyoruz. Ayrıca son dakika – acil ricalarımızı da kırmadığınız için teşekkür eder, başarılarınızın ve ortaklığımızın devamını dilerim.”

“Tırsan olarak birçok dilde çeviri desteği aldığımız EDU Çeviri’ye işbirlikçi yaklaşımları ve sunmuş oldukları kaliteli hizmet anlayışları için teşekkür ediyoruz.”

“Protel Bilgisayar A.Ş. olarak, yeni pazarlara açılma yolculuğumuzda EDU Çeviri firmasıyla yaptığımız iş birliğini büyük bir memnuniyetle sürdürmeye devam ediyoruz. İşlerimizi, kendi işleri gibi benimseyen, projeleri daima zamanında teslim eden ve kaliteli işler ortaya koyan EDU Çeviri ekibine ve projelerimize katkı sağlayan çevirmenlerine ayrı ayrı teşekkür ederiz.”

“Otel operasyonunda iken, çok uzun zaman bu tur konular ile ilgili, arada bir de olsa belli reklam ajansları ve tercüme firmaları ile çalıştım. İşini sizin kadar titiz yapan bir firma ile çalıştığımı hatırlamıyorum. Tebrikler. Bunu kim çevirdi ise ilgili arkadaşımıza teşekkürlerimi lütfen iletebilir misiniz?”