Ana sayfa » Hakkımızda » Kalite Sertifikalarımız

Kalite Sertifikalarımız

EDU Çeviri olarak dünya standartlarında hizmet veren bir tercüme bürosu olmanın gururunu yaşıyoruz!

Kalite odaklı yaklaşımımız sayesinde tüm süreçlerimizi alanında uzman ekiplerimizle yönetiyor, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutuyoruz.

ISO 17100 & ISO 9001 Kalite Sertifikaları

Dört Aşamalı Kalite Kontrol Süreci

Post-edit Hizmetleri

50,000 USD Tercüme Sigortası

Sektörel Uzmanlık & Tecrübeli Ekipler

Her Alanda 2500 + Dil Uzmanı

Kalite Sertifikalarımız

Sahip olduğumuz ISO 9001 sertifikası ile birlikte Çeviri ve Lokalizasyon Yönetimi alanında dünya çapında tek sertifika olan ISO 17100 Kalite Sertifikasını Türkiye’de ilk alan tercüme şirketiyiz. Müşterilerimizin kalite beklentilerini karşılayabilmek ve onlara EDU Çeviri güvencesiyle kaliteli hizmet sunabilmek için tüm dünyada geçerli kalite standartlarını çeviri süreçlerimize uyguluyoruz.

ISO 17100 Kalite Sertifikası

ISO 17100 Kalite Sertifikası Nedir?

2015 yılına kadar tercüme sektöründe kalitenin göstergesi olarak EN 15038 Tercüme Hizmetleri Yönetim Sistemi adıyla var olan bu sertifika, 2015 sonrasında Uluslararası Standartlar Organizasyonu tarafından ISO 17100 Çeviri Hizmetleri Yönetim Sistemi olarak güncellenmiştir. Kaliteli çeviri ürünleri ortaya koymak için çevirmenlerde ve çeviri ofislerinde bulunması gereken yeterlilik kriterlerini açıklayan ISO 17100 Kalite Sertifikası, çeviri sürecinin belirlenen standart aşamalara uygun şekilde gerçekleştirildiğinin de bir göstergesidir.

Çeviri hizmetlerinde kaynak yönetimi ve diğer süreçlere ilişkin uyulması gereken kalite standartlarına ve gerekliliklerine yönelik olarak TSE’den (Türk Standartları Enstitüsü) ISO 17100 belgesi alan EDU Çeviri, bu alanda bir ilki daha gerçekleştirdi.

ISO 17100 Sertifikası

ISO 9001 Kalite Sertifikası

ISO 9001 Kalite Sertifikası Nedir?

EDU Çeviri, 2011 yılının Mart ayı itibariyle ISO 9001 uygunluk sertifikası almaya hak kazandı. Şirketlerin kalite yönetim sistemlerinin kurulması esnasında uygulaması gereken bir takım şart ve prosedürleri tanımlayan ISO 9001, Türkiye‘de TSE tarafından denetlenen ve belgelendirilen bir kalite güvence sistemidir.

Şirketler için kalite yönetim sistemi, müşteri odaklılık, üretim ve hizmet süreçleri, insan kaynakları, planlama gibi birçok farklı hususta çeşitli şartlar ortaya koyan ISO 9001, müşteri memnuniyetinin ön planda tutulduğu günümüzün iş dünyasında en yaygın şekilde kabul gören standart olarak biliniyor.

Müşteri memnuniyetini kendine prensip edinmiş bir çeviri firması olarak, sizler için üstlendiğimiz hizmet kalitesi sorumluluğunu ISO 9001 ile belgelendirmiş olmaktan gurur duyuyoruz.

ISO 9001 Sertifikası

Müşteri Yorumları

Asus Logo

“Global şirketimiz için EDU Çeviri’nin uluslararası ofislerinden çeviri hizmetleri alıyoruz. Teknik altyapıları ile sundukları yeni ve faydalı çözümler, teknolojinin erişemediği noktada ise gösterdikleri insancıl yaklaşımlarından ötürü Edu Çeviri’yi herkese öneriyorum.”

IKEA Logo

“IKEA olarak, EDU çeviri ile çalıştığımız çeviri projelerinde birlikte iş birliği yapmaktan keyif duyuyoruz. Dilimize uyum sağlayabilmeleri, çözüm odaklılıkları, hızlı aksiyon almaları ve disiplinleri sayesinde birlikte başarılı işlere imza atıyoruz.”

Decathlon Logo

“Çeviri ihtiyaçlarımız için 2015 yılından beri aralıksız olarak EDU Çeviri ile çalışmaktayız. Yeniliklere açık, dinamik, hızlı, güler yüzlü ve genç ekibi ile EDU Çeviri ile çalışmaktan çok mutluyuz.”

PWC Logo

“Öncelikle 2015’ten bu yana PwC’den gelen tüm çeviri projelerimizin koordinasyonu ve yönetimi ile ilgilendiğiniz için teşekkür ederiz. Biz birincil çeviri şirketimiz olan EDU’yu in-house ekibimizin bir uzantısı olarak görüyoruz. Umarım yeni yılda da işbirliğimiz aynı uyum ve karşılıklı memnuniyet ile devam eder.”

MAPFRE Logo

“Sizlerden her zaman hızlı geri dönüş ve söz verilen zamanda çevirimizi alıyoruz. Ayrıca son dakika – acil ricalarımızı da kırmadığınız için teşekkür eder, başarılarınızın ve ortaklığımızın devamını dilerim.”

TIRSAN Logo

“Tırsan olarak birçok dilde çeviri desteği aldığımız EDU Çeviri’ye işbirlikçi yaklaşımları ve sunmuş oldukları kaliteli hizmet anlayışları için teşekkür ediyoruz.”

Protel Logo

“Protel Bilgisayar A.Ş. olarak, yeni pazarlara açılma yolculuğumuzda EDU Çeviri firmasıyla yaptığımız iş birliğini büyük bir memnuniyetle sürdürmeye devam ediyoruz. İşlerimizi, kendi işleri gibi benimseyen, projeleri daima zamanında teslim eden ve kaliteli işler ortaya koyan EDU Çeviri ekibine ve projelerimize katkı sağlayan çevirmenlerine ayrı ayrı teşekkür ederiz.”

Wyndham Logo

“Otel operasyonunda iken, çok uzun zaman bu tür konular ile ilgili, arada bir de olsa belli reklam ajansları ve tercüme firmaları ile çalıştım. İşini sizin kadar titiz yapan bir firma ile çalıştığımı hatırlamıyorum. Tebrikler. Bunu kim çevirdi ise ilgili arkadaşımıza teşekkürlerimi lütfen iletebilir misiniz?”

ICBC
İntesa Sanpaolo
SAS
MUFG
PWC
IKEA
Decathlon
Goodyear
Chanel
Michelin
ASUS
MAPFRE