Ana sayfa » Hizmetlerimiz » Yazılı Tercüme » Noter Onaylı Tercüme

Noter Onaylı Tercüme Bürosu Çözümleri

Noter yeminli tercüme hizmetlerinde hızlı, güvenilir tercüme hizmetlerimizden EDU Çeviri ayrıcalıklarıyla tüm dillerde uygun fiyatlara yararlanın!

En hızlı ve kusursuz noter tasdikli tercüme hizmetlerimizde anlaşmalı noterlerimiz ile resmi evraklarınızı tercüme ediyoruz.

Noter yeminli tercüme nedir?

Noter yeminli tercüme, yurt dışında resmi kurumlar tarafından talep edilen evraklarda ihtiyaç duyulan özel bir evrak tercümesi türüdür. Noter onaylı çeviriler, herhangi bir tercüman tarafından yapılamaz. Noter onaylı çevirilerde doğruluk çok önemlidir, bu tip evrakların tercümesinde hataya rastlanırsa belgeler geçersiz kabul edilir. Resmi geçerliliği olması açısından profesyonel noter onaylı tercüme hizmeti almalısınız.

Noter onaylı yeminli tercüme

EDU Çeviri’den güvenilir ve doğruluğu garantili noter onaylı çeviri hizmetleri alın!

Noter onaylı tercüme bürosu

Noter onaylı tercümesine ihtiyaç duyduğunuz tüm belgeler için profesyonel tercüman ekibimizle yanınızdayız. İş, seyahat, evlilik, ticari amaçlarla yurt dışı vize işlemlerinde talep edilen evrakların yeminli çevirisi, noter onaylı pasaport tercümesi, noter tasdikli sözleşme ve vekaletname çevirisi gibi noter onaylı her türlü tercüme talebinizde yeminli tercümanlarımızla eksiksiz ve hatasız çeviriler teslim ediyoruz.

Noter tasdikine ek olarak belgeleriniz için apostil onaylı tercüme gerekmesi durumunda çeviri işleminin ardından apostil tasdik işlemlerinin takibini de müşterilerimiz adına takip edip işlemleri tamamlanan belgeleri müşterilerimize kargo ile teslim ediyoruz. Tercümesi gereken tüm belgeleriniz için bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçip noter onaylı çeviri ücretlerimize ve diğer detaylara ilişkin bilgi edinebilirsiniz.

Noter Onaylı Tercüme

Yeminli tercüme ile noter onaylı tercüme arasındaki farklar

Yeminli tercüme, yetkinliği noter tarafından onaylanmış olan çevirmenler tarafından yapılmaktadır. Yeminli tercümanlar tarafından ıslak imzalı ve kaşeli olarak çevrilen evrakların noter tarafından tasdiklenmesi ise noter onaylı tercümedir. Yurt dışında resmi kurumlar tarafından talep edilen evraklar için hangi tercümenin gerekli olduğu açıkça belirtilmektedir.

Yeminli tercüme ile noter onaylı tercüme farkları
Hız

Çevirilerinizi daha erken teslim almak ister misiniz?

Makine çevirisi hizmetlerimizle çeviri projelerinizi %50’ye varan oranlarda daha hızlı teslim ediyoruz.

maliyet

Çeviri maliyetlerinizi düşürmek ister misiniz?

İhtiyacınıza uygun birbirinden avantajlı paket seçeneklerimizle maliyetlerinizi düşürüyoruz.

kalite

Çeviride kaliteye önem veriyor musunuz?

Tüm çeviri projelerine uygulayabileceğimiz kalite kontrol aşamaları sayesinde kusursuz çeviri için çalışıyoruz.

Uzman ekip

Uzman bir ekiple çalışmak ister misiniz?

Alanında uzman ekiplerimizle hem makine çevirisi hem de geleneksel çeviri hizmetlerimizle hizmetinizdeyiz.

Profesyonel noter yeminli tercüme hizmetleri

EDU Çeviri profesyonel tercüme bürosu olarak sektörün en güvenilir ve büyük firmalarından biriyiz. Noter onaylı tercüme süreçlerinde hatasız, hızlı ve kaliteli tercüme hizmetleri sunuyoruz. Arapça, Fransızca, İngilizce noter onaylı tercüme gibi tüm dünya dillerinde kaliteli çözümler için ücretsiz teklif alabilirsiniz.

En Çok Kullanılan Noter Tasdikli Tercüme Alanları

  • Nüfus cüzdanı ve kimlik belgeleri
  • Ehliyet
  • Vekaletname
  • İş sözleşmeleri
  • Diploma ve Transkript
  • Mahkeme ve Dava Belgeleri
  • Şirket Evrakları
  • Sigorta ve Ekspertiz Belgeleri

Noter Onaylı Profesyonel Tercüme

Yüksek kaliteli tercüme

EDU Çeviri’de 4 aşamalı kalite kontrol süreçlerimiz ile tüm dillerde kusursuz çeviriler yapıyoruz.

Ücretsiz teslimat

Acil noter onaylı tercüme ihtiyaçlarınızda ücretsiz kargo ve aynı gün teslim hizmetimizden yararlanın.

Profesyonel hizmet

Kalite sertifikalarımız, 50.000 USD tercüme sigortamız, alanında uzman ekiplerimizle hizmetinizdeyiz!

Sıkça sorulan sorular

Noter onaylı tercüme nedir?

Aynı zamanda “noter tasdikli” veya “noter yeminli” tercüme şeklinde de adlandırılan noter onaylı tercüme, yemin zaptı olan yeminli tercümanların yaptığı çevirilerin noter tarafından onaylandığı tercüme türüdür. Kimi kurum ve kuruluşlar tercümenin geçerli sayılabilmesi için sadece yeminli tercümeyi yeterli bulmamaktadır ve tercümenin noter tarafından da tasdiklenmesini talep etmektedir.

Noter onaylı tercüme ile yeminli tercüme arasındaki fark nedir?

Noter onaylı tercüme, yeminli tercümeyi de kapsayan bir süreçtir. Tek başına yeminli tercüme, yemin zaptı bulunan tercümanlar tarafından yapılan ve tercümanın kaşe ve imzası ile doğruluğunu teyit ettiği tercüme türüdür. Noter onaylı tercüme ise yeminli tercümesi yapılmış belgelerin noter tarafından tasdiklenmesidir.

Noter onaylı tercüme ücreti nedir?

Noter onaylı tercümede tercüme ücreti ve noter tasdik ücreti olmak üzere iki farklı ücretlendirme vardır. Tercüme ücreti çeviriyi yapan yeminli tercüman veya tercüme bürosu tarafından belirlenir. Genellikle karakter veya kelime ücreti üzerinden hesaplanır. Ehliyet, kimlik gibi standart belgelerde kimi durumlarda sabit ücret uygulanır. Noter tasdik ücreti ise noter tarafından belirlenir. Sayfa başına ve duruma göre sayfadaki hacmin yoğunluğuna göre ücretlendirme değişebilir.

Noter onaylı tercüme nasıl yapılır?

Tercümesine ihtiyaç duyulan evraklar yeminli tercüman tarafından çevrilir. Çevirinin ardından tercümanın imza ve kaşesiyle birlikte belgeler orijinali ve çevirisi bir arada olmak üzere tasdik işlemi için hazırlanır. Ardından belgeler, yeminli tercümanın veya tercüme bürosunun anlaşmalı olduğu noterliğe götürülür ve tasdik ettirilir.

Apostil nedir?

Apostil şerhi, yurt dışındaki herhangi bir ülkede resmi amaçlı kullanılacak evrak veya belgelerin ilgili ülkelerde de resmi olarak geçerli kabul edilmesini sağlayan onay belgesidir. Apostil tasdiki alınmış bir belge Lahey Sözleşmesi’ne taraf olan tüm ülkelerde resmiyet kazanır.

Apostil işlemleri nerede yapılır?

Bir belge için apostil şerhinin alınabilmesi için belge öncelikle kullanılacağı ülkenin diline yeminli tercüman tarafından çevrilir. Çevirinin ardından kaşeli ve imzalı şekilde tasdiklenmek üzere notere iletilir. Noter tasdik işlemlerinin ardından evrak, apostil şerhi için noterin bağlı olduğu valilik ya da kaymakamlığa götürülerek onaylattırılır.

Müşteri Yorumları

Asus Logo

“Global şirketimiz için EDU Çeviri’nin uluslararası ofislerinden çeviri hizmetleri alıyoruz. Teknik altyapıları ile sundukları yeni ve faydalı çözümler, teknolojinin erişemediği noktada ise gösterdikleri insancıl yaklaşımlarından ötürü Edu Çeviri’yi herkese öneriyorum.”

IKEA Logo

“IKEA olarak, EDU çeviri ile çalıştığımız çeviri projelerinde birlikte iş birliği yapmaktan keyif duyuyoruz. Dilimize uyum sağlayabilmeleri, çözüm odaklılıkları, hızlı aksiyon almaları ve disiplinleri sayesinde birlikte başarılı işlere imza atıyoruz.”

Decathlon Logo

“Çeviri ihtiyaçlarımız için 2015 yılından beri aralıksız olarak EDU Çeviri ile çalışmaktayız. Yeniliklere açık, dinamik, hızlı, güler yüzlü ve genç ekibi ile EDU Çeviri ile çalışmaktan çok mutluyuz.”

PWC Logo

“Öncelikle 2015’ten bu yana PwC’den gelen tüm çeviri projelerimizin koordinasyonu ve yönetimi ile ilgilendiğiniz için teşekkür ederiz. Biz birincil çeviri şirketimiz olan EDU’yu in-house ekibimizin bir uzantısı olarak görüyoruz. Umarım yeni yılda da işbirliğimiz aynı uyum ve karşılıklı memnuniyet ile devam eder.”

MAPFRE Logo

“Sizlerden her zaman hızlı geri dönüş ve söz verilen zamanda çevirimizi alıyoruz. Ayrıca son dakika – acil ricalarımızı da kırmadığınız için teşekkür eder, başarılarınızın ve ortaklığımızın devamını dilerim.”

TIRSAN Logo

“Tırsan olarak birçok dilde çeviri desteği aldığımız EDU Çeviri’ye işbirlikçi yaklaşımları ve sunmuş oldukları kaliteli hizmet anlayışları için teşekkür ediyoruz.”

Protel Logo

“Protel Bilgisayar A.Ş. olarak, yeni pazarlara açılma yolculuğumuzda EDU Çeviri firmasıyla yaptığımız iş birliğini büyük bir memnuniyetle sürdürmeye devam ediyoruz. İşlerimizi, kendi işleri gibi benimseyen, projeleri daima zamanında teslim eden ve kaliteli işler ortaya koyan EDU Çeviri ekibine ve projelerimize katkı sağlayan çevirmenlerine ayrı ayrı teşekkür ederiz.”

Wyndham Logo

“Otel operasyonunda iken, çok uzun zaman bu tür konular ile ilgili, arada bir de olsa belli reklam ajansları ve tercüme firmaları ile çalıştım. İşini sizin kadar titiz yapan bir firma ile çalıştığımı hatırlamıyorum. Tebrikler. Bunu kim çevirdi ise ilgili arkadaşımıza teşekkürlerimi lütfen iletebilir misiniz?”

ICBC
İntesa Sanpaolo
SAS
MUFG
PWC
IKEA
Decathlon
Goodyear
Chanel
Michelin
ASUS
MAPFRE