Ana sayfa » Hizmetlerimiz » Yazılı Tercüme » Resmi Evrak Tercümesi

Resmi Belge Tercümesi ile Hatasız Çeviri

İster eğitim ister seyahat sebebiyle ya da işinizi yurt dışı pazarına açma amacıyla olsun, yurt dışına çıkış için birtakım resmi belgelerin tercümesi gereklidir.

Bu tarz belgeler hata kabul etmez! Şirketinizin yurt dışı anlaşmaları için ihtiyacınız olan tüm evrakların tercümesini hatasız yapıyoruz! Yurt dışında yaşamak için ihtiyacınız olan her türlü resmi belge çevirisi için en uygun fiyatlarla hizmet alabilirsiniz.

Noter

Noter onaylı tercümede ücretsiz hizmet almak ister misiniz?

Evraklarınızın noter tasdikine hazırlanıp iletilerek noter onayının tarafımızdan alınmasını ücretsiz gerçekleştiriyoruz.

Maliyet

Çeviri maliyetlerinizi düşürmek ister misiniz?

İhtiyacınıza uygun birbirinden avantajlı paket seçeneklerimizle maliyetlerinizi düşürüyoruz.

Kalite

Çeviride kaliteye önem veriyor musunuz?

Tüm çeviri projelerine uygulayabileceğimiz kalite kontrol aşamaları sayesinde kusursuz çeviri için çalışıyoruz.

Uzman Ekip

Uzman bir ekiple çalışmak ister misiniz?

Alanında uzman ekiplerimizle hem makine çevirisi hem de geleneksel çeviri hizmetlerimizle hizmetinizdeyiz.

Yeminli ve Noter Onaylı Tercüme ile Apostil Hizmetleri

Farklı ülkelerde resmi evraklara yönelik olarak farklı kabul standartları vardır. Örneğin bazı ülkeler yeminli tercüman tarafından yapılan çevirileri kabul ederken bazı ülkeler noter tarafından onaylanmış olan yeminli tercümeyi kabul etmeyebiliyor. Bu gibi durumlarda apostil hizmetlerinden yararlanmak gerekiyor. Hangi çeviri türünü tercih etmeniz gerektiği konsolosluk tarafından talep edilen belgelerde belirtilmektedir.

EDU Çeviri olarak, noter tasdikli yeminli tercümanlarımız tarafından tamamlanan tüm çeviri metinlerde çevirmenin ıslak imzası ve kaşesi bulunur. Noter onaylı tercüme talepleriniz için anlaşmalı noterlerimiz ile en hızlı şekilde belgelerinizi size ulaştırıyoruz.

Yeminli ve Noter Tasdikli Apostil Hizmetleri

Acil resmi belge çevirisi

Resmi evraklarınızın tercümesi için vaktiniz kısıtlıysa hemen ücretsiz teklif alın, en kısa sürede çevirinizi teslim edelim!

Hızlı ve kaliteli hizmet

Tercüme sektöründe deneyimli eğitimli tercümanlar, proje yöneticileri ve diğer departmanlarımızla profesyonel hizmet sunuyoruz.

Tüm dil çiftleri

İngilizce, Almanca, Arapça, Rusça ve tüm dünya dillerinde uygun fiyatlardan kaliteli resmi belge tercüme çözümleri sunuyoruz.

Ücretsiz kargo

Noter onaylı yeminli çeviri hizmetlerimizden yararlanıyorsanız, bulunduğunuz yere hızlı ve ücretsiz kargo / kurye ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz!

Doğru, Kaliteli ve Hızlı Resmi Belge Çevirisi

Resmi belge çevirisi kendine has terminolojisi ile bir uzmanlık alanıdır. Yabancı dil bilen herkesin yapamayacağı özel bir çeviri türü olan belge çevirisinde en ufak bir hata belgenin konsolosluk ya da belgeyi talep eden kurumlar tarafından geçersiz kabul edilmesine sebep olur.

Resmi belge tercümesi eksiksiz ve hatasız olmalıdır. EDU Çeviri’de bu alanda tecrübeli yeminli tercümanlarımız tarafından tamamlanan çevirileri kalite kontrol süreçlerine tabi tutarak tüm metinleri olası hatalardan arındırıyor ve size kusursuz olarak teslim ediyoruz.

Kontrollü ve sigortalı resmi evrak tercümesi

Tercümesini Yaptığımız Resmi Belge Türleri

Adli sicil kaydı tercümesi: mahkeme tarafından

Kimlik / Nüfus Kayıt Örneği

Pasaport

Ehliyet

İkametgah

Askerlik Belgesi

Evlilik Belgeleri

Sağlık Raporu

Diploma, Transkript ve Öğrenci Belgesi

Ticari Belge

Muvafakatname

İmza Sirküleri

Vekaletname

İşe Alım Sözleşmesi

Faaliyet Belgesi

Sözleşme

Vergi Beyannamesi

Sıkça sorulan sorular

Resmi evrak tercümesi nedir?

Resmi belge çevirisi özellikle yurt dışında okul ya da iş başvurusu, çalışma ve vatandaşlık izni gibi durumlarda resmi makamlara teslim edilmek üzere çevirisine ihtiyaç duyulan belgelerin tercümesini kapsar. Başvurulan kuruma bağlı olarak belge çevirisinde genellikle yeminli tercüme veya noter onaylı tercümeye de ihtiyaç duyulur.

En çok tercüme edilen resmi belgeler nelerdir?

Resmi belge tercümesinde çevirisine ihtiyaç duyulan evraklar genellikle nüfus kayıt örneği, kimlik, ehliyet, diploma, transkript ve öğrenci belgesi, vekâletnameler, beyannameler, sözleşmeler, faaliyet belgeleri gibi resmi kurumlarda kullanılan dokümanlardır. Bunlara ek olarak banka ve hesap dökümleri, mahkeme kararları ve sertifikalar da belge çevirisinin alanına girer.

Müşteri Yorumları

Asus Logo

“Global şirketimiz için EDU Çeviri’nin uluslararası ofislerinden çeviri hizmetleri alıyoruz. Teknik altyapıları ile sundukları yeni ve faydalı çözümler, teknolojinin erişemediği noktada ise gösterdikleri insancıl yaklaşımlarından ötürü Edu Çeviri’yi herkese öneriyorum.”

IKEA Logo

“IKEA olarak, EDU çeviri ile çalıştığımız çeviri projelerinde birlikte iş birliği yapmaktan keyif duyuyoruz. Dilimize uyum sağlayabilmeleri, çözüm odaklılıkları, hızlı aksiyon almaları ve disiplinleri sayesinde birlikte başarılı işlere imza atıyoruz.”

Decathlon Logo

“Çeviri ihtiyaçlarımız için 2015 yılından beri aralıksız olarak EDU Çeviri ile çalışmaktayız. Yeniliklere açık, dinamik, hızlı, güler yüzlü ve genç ekibi ile EDU Çeviri ile çalışmaktan çok mutluyuz.”

PWC Logo

“Öncelikle 2015’ten bu yana PwC’den gelen tüm çeviri projelerimizin koordinasyonu ve yönetimi ile ilgilendiğiniz için teşekkür ederiz. Biz birincil çeviri şirketimiz olan EDU’yu in-house ekibimizin bir uzantısı olarak görüyoruz. Umarım yeni yılda da işbirliğimiz aynı uyum ve karşılıklı memnuniyet ile devam eder.”

MAPFRE Logo

“Sizlerden her zaman hızlı geri dönüş ve söz verilen zamanda çevirimizi alıyoruz. Ayrıca son dakika – acil ricalarımızı da kırmadığınız için teşekkür eder, başarılarınızın ve ortaklığımızın devamını dilerim.”

TIRSAN Logo

“Tırsan olarak birçok dilde çeviri desteği aldığımız EDU Çeviri’ye işbirlikçi yaklaşımları ve sunmuş oldukları kaliteli hizmet anlayışları için teşekkür ediyoruz.”

Protel Logo

“Protel Bilgisayar A.Ş. olarak, yeni pazarlara açılma yolculuğumuzda EDU Çeviri firmasıyla yaptığımız iş birliğini büyük bir memnuniyetle sürdürmeye devam ediyoruz. İşlerimizi, kendi işleri gibi benimseyen, projeleri daima zamanında teslim eden ve kaliteli işler ortaya koyan EDU Çeviri ekibine ve projelerimize katkı sağlayan çevirmenlerine ayrı ayrı teşekkür ederiz.”

Wyndham Logo

“Otel operasyonunda iken, çok uzun zaman bu tür konular ile ilgili, arada bir de olsa belli reklam ajansları ve tercüme firmaları ile çalıştım. İşini sizin kadar titiz yapan bir firma ile çalıştığımı hatırlamıyorum. Tebrikler. Bunu kim çevirdi ise ilgili arkadaşımıza teşekkürlerimi lütfen iletebilir misiniz?”

ICBC
İntesa Sanpaolo
SAS
MUFG
PWC
IKEA
Decathlon
Goodyear
Chanel
Michelin
ASUS
MAPFRE