Ana sayfa » Hizmetlerimiz » Yazılı Tercüme » Teknik Tercüme

Güvenilir Tercüme Bürosundan Teknik Tercüme Hizmeti

Teknik çeviri, işin uzmanı tarafından yapılması gereken özel bir tercüme uzmanlık alanıdır. Teknik tercümenin tüm alanlarında terminolojiye hakim, sektörünüzde tecrübeli profesyonel dil uzmanlarından tercüme hizmetini en uygun fiyatlara almak ister misiniz?

Şimdi ücretsiz teklif alın, kampanyalı fiyatlara teknik çeviri yaptırma fırsatını kaçırmayın!

Hız

Hızlı teknik tercüme, çabuk teslimat

Çeviri yönetim sistemlerimiz ve bilgisayar destekli çeviri teknolojilerimiz ile proje yönetim süreçlerimizi hızlandırarak aynı zamanda çeviri kalitesinde de büyük bir artış yakalıyoruz! Özellikle çok dilli ve yüksek hacimli tercüme projelerinde tutarlılığı en üst düzeye çıkarabiliyoruz. En hızlı çeviri çözümlerimizden yararlanmak için vakit kaybetmeden ücretsiz teklif isteyin.

maliyet

Profesyonel hizmet, uygun fiyatlar

Her alanda ve sektörde yazılı ve sözlü tercüme çözümlerimizde sahip olduğumuz profesyonel yaklaşımımız ve müşteri odaklılığımız sayesinde daima başarılı projelere imza atıyoruz. Teknik çeviri ihtiyaçlarınız için her alanda sektörünüz üzerine bilgi sahibi tecrübeli proje yöneticilerimiz ve eğitimli tercümanlarımız ile hizmetinizdeyiz.

Diller

Tüm dillerde teknik çeviri çözümleri

EDU Çeviri olarak ofis içinde 45 üzeri kadrolu ve dünya genelinde tüm dillerden 2500’ün üzerinde dil uzmanımız arasından projenizin dinamiklerine en uygun insan kaynakları ile çalışıyoruz. Siz de firmanızı uluslararası pazarlara açmak için ihtiyacınız olan tüm dil çiftlerinde ücretsiz teknik tercüme teklifi alabilirsiniz.

Uzman ekip

Kalite kontrol süreçleriyle kaliteli teknik tercüme

Doğru insan kaynakları ve profesyonel çeviri teknolojilerimize rağmen büyük hacimli tercüme süreçlerinde çevirilerde hatalara rastlanabiliyor. Sıfır hata odaklı hizmet yaklaşımımızla çeviri sonrasında uyguladığımız 4 aşamalı kalite kontrol süreçlerimiz ile tercüme metinlerin kalitesini yaklaşık %40 oranında arttırıyor ve en kusursuz tercüme çözümlerini sunuyoruz!

Teknik Tercüme Bürosu

Uzmanlık bilgisi gerektiren her türlü metnin teknik tercümesi için güvenilir ve profesyonel bir teknik tercüme bürosu arayan müşterilerimize deneyimli tercüman ekibimizle uzun yıllardır hizmet veriyoruz.

Enerji, otomotiv, bilişim, medikal gibi tüm teknik uzmanlık alanlarında ISO 9001 ve ISO 17100 standartlarını karşılayan bir teknik tercüme bürosuyla çalışmak istiyorsanız EDU Çeviri olarak her türlü çeviri ihtiyacınızda yanınızdayız.

Sektörünüzdeki terminolojiye hakim teknik tercümanlarla çalışarak İngilizce – Türkçe teknik tercüme ve Türkçe – İngilizce teknik tercüme başta olmak üzere tüm dil çiftlerinde profesyonel teknik çeviri hizmeti almak istiyorsanız bu alanda deneyimli ekibimize güvenebilirsiniz. Teknik çeviri fiyatlarını öğrenmek ve teknik tercüme hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Acil Tercüme Bürosu

İngilizce Teknik Tercüme

Kullanılan terminoloji ve sektörel jargon nedeniyle teknik içerikli metinlerin tercümesinde ilgili alanda uzman tercümanlarla çalışmak özellikle önemlidir. EDU Çeviri’de belgeleri için İngilizce teknik tercümeye ihtiyaç duyan ve güvenilir teknik çevirmenlerle çalışmak isteyen müşterilerimize uygun fiyatlı çeviri hizmetlerimizle destek oluyoruz.

Teknik terimlerin sektörel bazda farklılık göstermesi nedeniyle, hacimli teknik çeviri projelerinde tercüme işlemi öncesi terim çalışması yaparak metinde geçen terimleri çıkarıyoruz ve önerdiğimiz terim karşılıklarını müşterilerimizin onayına sunduktan sonra tercüme esnasında bu terimleri kullanıyoruz.

İngilizce ve diğer tüm dillerde sunduğumuz teknik tercüme hizmetlerimizde profesyonel teknik tercümanlarla çalışarak müşterilerimizin beklentilerini karşılayan hatasız çeviriler teslim ediyoruz.

Fiyat detayları

Teknik tercümede dikkat edilmesi gerekenler

Hemen hemen her sektörün birtakım teknik uzmanlık alanları vardır. Bu sebeple teknik tercümenin sektörel yelpazesi oldukça geniştir. Bilişimden enerjiye her sektörün farklı dil ve iletişim ihtiyaçları ve terminolojisi vardır. Bu sebeple teknik çeviri hizmeti alırken sektörünüzde eğitimli ve tecrübeli uzmanlar ile çalışan bir tercüme bürosunu tercih etmelisiniz. Aksi takdirde kalitesiz tercümeden dolayı iş süreçlerinizde aksaklık, itibar kaybı gibi olumsuz sonuçlarla karşılaşma riski vardır.

Kurulduğumuz günden bugüne sayısız projeye imza atan tecrübeli ekiplerimizle tüm dillerde hizmetinizdeyiz!

Dikkatli teknik tercüme hizmeti

EDU Çeviri’de en uygun fiyatlı teknik tercüme çeşitleri

Otomotiv

Bakım onarım

Bilişim teknolojileri

Elektrik, elektronik

El kitabı, kullanım kılavuzları

Mühendislik

Enerji

Kalite, izin, garanti belgesi

Medikal cihazlar

Telekomünikasyon

Sanayi çeviri hizmetleri

Yapı ve inşaat

Tekstil

Uzay teknolojileri

Sıkça sorulan sorular

Teknik çeviri nedir?

Teknik çeviri, mühendislik, bilişim, telekomünikasyon, otomotiv gibi alanlardaki teknik içerikli metinlerin tercümesini kapsar. Kapsadığı uzmanlık alanları göz önünde bulundurulduğunda teknik tercüme aslında birçok alt sektörü ve uzmanlık alanını ifade etmek için kullanılan çatı bir terimdir. Bu nedenle teknik tercümede ilgili metnin uzmanlık alanında deneyimli tercümanlarla çalışmak ayrıca önemlidir.

Teknik tercüme türleri nelerdir?

Teknik çeviri, başta mühendisliğin tüm dalları olmak üzere, otomotiv, elektrik-elektronik, ulaşım, havacılık, medikal cihazlar, tekstil, enerji, inşaat gibi uzmanlık alanlarını kapsar. Bunların yanı sıra mimarlık, fizik, kimya, biyoloji, lojistik ve endüstriyel içerikli metinler de teknik konulu metinlerdir ve bunların tercümesi teknik çeviri uzmanlığı gerektirir.

Müşteri Yorumları

Asus Logo

“Global şirketimiz için EDU Çeviri’nin uluslararası ofislerinden çeviri hizmetleri alıyoruz. Teknik altyapıları ile sundukları yeni ve faydalı çözümler, teknolojinin erişemediği noktada ise gösterdikleri insancıl yaklaşımlarından ötürü Edu Çeviri’yi herkese öneriyorum.”

IKEA Logo

“IKEA olarak, EDU çeviri ile çalıştığımız çeviri projelerinde birlikte iş birliği yapmaktan keyif duyuyoruz. Dilimize uyum sağlayabilmeleri, çözüm odaklılıkları, hızlı aksiyon almaları ve disiplinleri sayesinde birlikte başarılı işlere imza atıyoruz.”

Decathlon Logo

“Çeviri ihtiyaçlarımız için 2015 yılından beri aralıksız olarak EDU Çeviri ile çalışmaktayız. Yeniliklere açık, dinamik, hızlı, güler yüzlü ve genç ekibi ile EDU Çeviri ile çalışmaktan çok mutluyuz.”

PWC Logo

“Öncelikle 2015’ten bu yana PwC’den gelen tüm çeviri projelerimizin koordinasyonu ve yönetimi ile ilgilendiğiniz için teşekkür ederiz. Biz birincil çeviri şirketimiz olan EDU’yu in-house ekibimizin bir uzantısı olarak görüyoruz. Umarım yeni yılda da işbirliğimiz aynı uyum ve karşılıklı memnuniyet ile devam eder.”

MAPFRE Logo

“Sizlerden her zaman hızlı geri dönüş ve söz verilen zamanda çevirimizi alıyoruz. Ayrıca son dakika – acil ricalarımızı da kırmadığınız için teşekkür eder, başarılarınızın ve ortaklığımızın devamını dilerim.”

TIRSAN Logo

“Tırsan olarak birçok dilde çeviri desteği aldığımız EDU Çeviri’ye işbirlikçi yaklaşımları ve sunmuş oldukları kaliteli hizmet anlayışları için teşekkür ediyoruz.”

Protel Logo

“Protel Bilgisayar A.Ş. olarak, yeni pazarlara açılma yolculuğumuzda EDU Çeviri firmasıyla yaptığımız iş birliğini büyük bir memnuniyetle sürdürmeye devam ediyoruz. İşlerimizi, kendi işleri gibi benimseyen, projeleri daima zamanında teslim eden ve kaliteli işler ortaya koyan EDU Çeviri ekibine ve projelerimize katkı sağlayan çevirmenlerine ayrı ayrı teşekkür ederiz.”

Wyndham Logo

“Otel operasyonunda iken, çok uzun zaman bu tür konular ile ilgili, arada bir de olsa belli reklam ajansları ve tercüme firmaları ile çalıştım. İşini sizin kadar titiz yapan bir firma ile çalıştığımı hatırlamıyorum. Tebrikler. Bunu kim çevirdi ise ilgili arkadaşımıza teşekkürlerimi lütfen iletebilir misiniz?”

ICBC
İntesa Sanpaolo
SAS
MUFG
PWC
IKEA
Decathlon
Goodyear
Chanel
Michelin
ASUS
MAPFRE