Ana sayfa » Hizmetlerimiz » Sözlü Tercüme » Ardıl Tercüme

Ardıl Tercüme Çözümlerinde Güvenilir ve Profesyonel Hizmet

Yabancı misafirleriniz için sözlü tercüme gerekiyorsa EDU Çeviri’nin ayrıcalıklı hizmetlerinden en uygun fiyatlara yararlanma fırsatını kaçırmayın!

Bu alanda yıllardır hizmet veren tercüme büromuzda tüm dillerde sözlü çeviri hizmetleri sunuyoruz. Siz de acil ardıl tercümeye ihtiyaç duyuyorsanız hızlıca ücretsiz teklif alabilirsiniz!

Hız

Çevirilerinizi daha erken teslim almak ister misiniz?

Makine çevirisi hizmetlerimizle çeviri projelerinizi %50’ye varan oranlarda daha hızlı teslim ediyoruz.

Maliyet

Çeviri maliyetlerinizi düşürmek ister misiniz?

İhtiyacınıza uygun birbirinden avantajlı paket seçeneklerimizle maliyetlerinizi düşürüyoruz.

Kalite

Çeviride kaliteye önem veriyor musunuz?

Tüm çeviri projelerine uygulayabileceğimiz kalite kontrol aşamaları sayesinde kusursuz çeviri için çalışıyoruz.

Uzman Ekip

Uzman bir ekiple çalışmak ister misiniz?

Alanında uzman ekiplerimizle hem makine çevirisi hem de geleneksel çeviri hizmetlerimizle hizmetinizdeyiz.

Ardıl Çeviri Nasıl Yapılır?

Şirket içi eğitimler, hastaneler, iş toplantıları, sorgu ve duruşmalar, TV programları, röportajlar, siyasi toplantılar gibi pek çok küçük çaplı organizasyonda ekipman gerektirmeyen ardıl tercüme tercih edilir. Bu tercüme tipinde simultane tercümede olduğu gibi tercüman kabini ve ses sistemlerine ihtiyaç yoktur. Nispeten küçük sayılabilecek gruplar için tercih edilen ardıl çeviride konuşmacı birkaç cümle konuşur, tercüman bu esnada notlar alır. Ardından konuşmacı, tercüme için sözü yanındaki çevirmene bırakır.

Bu hizmette geriye dönük olarak düzeltme imkanı bulunmadığı için bu alanda eğitim almış, hem dil hem de terminoloji hakimiyeti olan profesyonel ardıl çevirmenler tarafından yapılmalıdır.

Ardıl çeviri nasıl yapılır?

Profesyonel ve acil ardıl tercüme hizmetlerimizden yararlanmak için beklemeden ücretsiz teklif alın!

Sektörlere Özel Ardıl Çeviri

Medikal, ticaret, hukuk, akademik tercüme gibi pek çok farklı sektörde profesyonel ardıl tercüme hizmetleri sunuyoruz. Tüm dünya dillerinde sektörünüzde tecrübeli ve bilgi sahibi profesyonel ardıl tercümanlarımız ile gerçekleştiriyoruz.

Faaliyet gösterdiğiniz sektörden katılımcıları bir araya getiren uluslararası tüm etkinlikleriniz için Almanca, Arapça, Fransızca, Rusça, İngilizce ardıl tercüman ihtiyaçlarınızda ve diğer tüm dillerde ardıl çevirmen taleplerinizde deneyimli ardıl tercümanlarımızla yanınızdayız.

Sektöre Özel Ardıl Çeviri

Profesyonel Ardıl Tercümede Uygun Fiyata Kalite

EDU Çeviri olarak sunduğumuz tüm tercüme hizmetlerinde olduğu gibi ardıl çeviri çözümlerimizde de üstün kalitede hizmeti en uygun fiyatlara sağlıyoruz. Alanında uzman ve tüm dillerden 500+ konferans çevirmenimiz arasından projenize en uygun dil uzmanlarını seçerek sizlere etkinliklerinizde sorunsuz bir ardıl tercüme hizmeti veriyoruz.

Uygun fiyatlara sunduğumuz ardıl çeviri hizmetlerimiz hakkında tüm sorularınızın cevaplarını ve ardıl tercüme fiyatlarımızı öğrenmek için ekibimizle iletişime geçin ve etkinliklerinizi gönül rahatlığıyla EDU Çeviri’nin uzman ardıl tercümanlarına emanet edin.

Kaliteli Ardıl Tercüme Hizmeti

Güvenilir ardıl tercüme

EDU Çeviri olarak kurulduğumuz günden bugüne en iyi ve avantajlı tercüme hizmetlerini sunuyoruz.

Tüm dil ve sektörlerde

Ardıl tercümeye ihtiyaç duyduğunuz her sektör & tüm dillerde kaliteli hizmetlerimizle yanınızdayız!

Avantajlı fiyatlar

Bütçenize en uygun ardıl tercüme çözümlerimiz hakkında detaylı bilgi ve ücretsiz teklif alın!

Profesyonellik ve kalite

Sıfır hata politikamız & kalite sertifikalarımız ile sunduğumuz üstün kalitede hizmetlerimizi keşfedin.

Sıkça sorulan sorular

Ardıl tercüme nedir?

Ardıl çeviri, konuşma ve tercümenin art arda yapıldığı sözlü tercüme türüdür. Ardıl tercümede, konuşmacı belli bir süre konuştuktan sonra konuştuklarının hedef dile aktarılması için konuşmasına ara verir ve tercümanın çeviriyi bitirmesini bekler. Ardından konuşmasına kaldığı yerden devam eder ve belli bir süre sonra çeviri işlemi için konuşmasına yeniden ara verir ve tercüman devreye girer.

Ardıl tercüme ile simultane tercüme arasındaki farklar nelerdir?

Her ikisi de sözlü çevirinin bir türü olmasına rağmen ardıl tercüme ile simultane tercüme pratikte birbirinden ayrılır. Sözlü tercüme konuşmayla eş zamanlı gerçekleştirilirken ardıl tercümede birkaç cümle konuştuktan sonra söz, çeviri için tercümana verilir. Sözlü tercümede hem dinleyiciler hem de tercümanlar için geliştirilmiş özel ekipman kullanılır. Ardıl tercüme ise standart dinleyici ve konuşmacı ekipmanı yeterlidir. Her iki tercüme türü de tercüman açısından bakıldığında farklı yetenekler gerektirir.

Müşteri Yorumları

Asus Logo

“Global şirketimiz için EDU Çeviri’nin uluslararası ofislerinden çeviri hizmetleri alıyoruz. Teknik altyapıları ile sundukları yeni ve faydalı çözümler, teknolojinin erişemediği noktada ise gösterdikleri insancıl yaklaşımlarından ötürü Edu Çeviri’yi herkese öneriyorum.”

IKEA Logo

“IKEA olarak, EDU çeviri ile çalıştığımız çeviri projelerinde birlikte iş birliği yapmaktan keyif duyuyoruz. Dilimize uyum sağlayabilmeleri, çözüm odaklılıkları, hızlı aksiyon almaları ve disiplinleri sayesinde birlikte başarılı işlere imza atıyoruz.”

Decathlon Logo

“Çeviri ihtiyaçlarımız için 2015 yılından beri aralıksız olarak EDU Çeviri ile çalışmaktayız. Yeniliklere açık, dinamik, hızlı, güler yüzlü ve genç ekibi ile EDU Çeviri ile çalışmaktan çok mutluyuz.”

PWC Logo

“Öncelikle 2015’ten bu yana PwC’den gelen tüm çeviri projelerimizin koordinasyonu ve yönetimi ile ilgilendiğiniz için teşekkür ederiz. Biz birincil çeviri şirketimiz olan EDU’yu in-house ekibimizin bir uzantısı olarak görüyoruz. Umarım yeni yılda da işbirliğimiz aynı uyum ve karşılıklı memnuniyet ile devam eder.”

MAPFRE Logo

“Sizlerden her zaman hızlı geri dönüş ve söz verilen zamanda çevirimizi alıyoruz. Ayrıca son dakika – acil ricalarımızı da kırmadığınız için teşekkür eder, başarılarınızın ve ortaklığımızın devamını dilerim.”

TIRSAN Logo

“Tırsan olarak birçok dilde çeviri desteği aldığımız EDU Çeviri’ye işbirlikçi yaklaşımları ve sunmuş oldukları kaliteli hizmet anlayışları için teşekkür ediyoruz.”

Protel Logo

“Protel Bilgisayar A.Ş. olarak, yeni pazarlara açılma yolculuğumuzda EDU Çeviri firmasıyla yaptığımız iş birliğini büyük bir memnuniyetle sürdürmeye devam ediyoruz. İşlerimizi, kendi işleri gibi benimseyen, projeleri daima zamanında teslim eden ve kaliteli işler ortaya koyan EDU Çeviri ekibine ve projelerimize katkı sağlayan çevirmenlerine ayrı ayrı teşekkür ederiz.”

Wyndham Logo

“Otel operasyonunda iken, çok uzun zaman bu tür konular ile ilgili, arada bir de olsa belli reklam ajansları ve tercüme firmaları ile çalıştım. İşini sizin kadar titiz yapan bir firma ile çalıştığımı hatırlamıyorum. Tebrikler. Bunu kim çevirdi ise ilgili arkadaşımıza teşekkürlerimi lütfen iletebilir misiniz?”

ICBC
İntesa Sanpaolo
SAS
MUFG
PWC
IKEA
Decathlon
Goodyear
Chanel
Michelin
ASUS
MAPFRE