Ana sayfa » Diller » Çince

Profesyonel Çince Tercüme Bürosu

Dünyada en çok konuşulan dil olan Çince 1,2 milyar insanın ana dilidir. Basitleştirilmiş ve geleneksel olarak iki yazım sistemiyle yazıya aktarılmaktadır. Çin, Singapur, Tayvan gibi ülkelerde resmi dil statüsünde olan Çince, çevresindeki dilleri etkilemiş, köklü bir dildir.

Dilin bu kadar önemli olmasının asıl nedenlerinden biri Çin’in dünyanın en büyük ikinci ekonomisi olmasından kaynaklanmaktadır. Dünya ham madde rezervlerinin %30’unu tek başına kullanan ülke aynı zamanda üretimde de lider konumdadır.

Çin dillerinde tercüme hizmetlerimizle müşterilerimizin Uzak Doğu pazarında faaliyet gösterebilmelerini ve stratejik partnerleriyle iletişim kurabilmelerini sağlıyoruz.

Yazılı Tercüme

Yazışma, anlaşma, diploma, belge, sertifika, rapor gibi yazılı tüm kaynakların hedef dile tercümesini ana dili Çince olan tercümanlarımızla sağlıyoruz. EDU Çeviri, Çince yazılı tercüme çözümleriyle müşterilerinin Uzak Doğu’ya açılmasını sağlıyor. Resmi kurumlar için gerekli noter onaylı ve yeminli tercüme hizmetlerimizle yanınızdayız!

Sözlü Tercüme

Çin’den gelen misafirlerinizi kendi ana dilinde ağırlamak ister misiniz? Türkiye ve Avrupa’da faaliyet gösteren EDU Çeviri’de ardıl, simultane, telefonda çeviri ve fısıltı gibi sözlü tercüme çözümleri sunuyoruz. Uluslararası organizasyonlar için profesyonel tercümanlar ve en yeni ekipmanlarla hizmet veriyoruz.

Çince Kreatif Hizmetler

Kreatif hizmetlerle müşterilerimizin diledikleri pazarda söz sahibi olmalarını sağlıyoruz. Uluslararası arama motoru optimizasyonu, içerik üretimi ve yaratıcı çeviri hizmetleriyle müşterilerimizin Çin gibi rekabeti yüksek pazarlarda hedef kitlelere kendi dillerinde ulaşmalarını sağlıyoruz. 

Destek Verilen Çince Lehçeleri ve Yazım Sistemleri

Basitleştirilmiş Çince

Basitleştirilmiş Çince, 1960’lı yıllarda okur yazarlığı arttırmak amacıyla ortaya çıkarılmış olan bir yazım sistemidir. Günümüzde Çin, Malezya ve Singapur’da kullanılmaktadır. Basitleştirilmiş ile Geleneksel Çince arasındaki temel fark karakterlerin çok daha yalın bir şekilde yazılmasıdır. Aynı zamanda günümüzde bu form geleneksel forma göre çok daha fazla kullanılmaktadır. Basitleştirilmiş Çince tercüme hizmeti almak için bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Geleneksel Çince

Geleneksel Çince MS. 5. yüzyıldan beri kullanılan en eski Çin yazı sistemlerinden biridir. Günümüzde Tayvan, Hong Kong, Makao ve Filipinler’de Geleneksel Çince kullanılmaktadır. Sözlü iletişimde karşılıklı anlaşılabilir olan bu sistemler yazıya döküldüğünde titizlikle incelenmeli ve Çin’in hangi bölgesinde ya da hangi ülkede kullanılacağının bilinmesi gerekir. EDU Çeviri olarak yazım sistemleri ve lehçeler için yerelleştirme çalışmaları yürütüyoruz. Geleneksel Çince tercüme için bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Kantonca

Mandarin ile ortak kelimeler barındıran Kantonca, telaffuz ve dil bilgisi açısından Mandarin’den farklılık gösterir. Her ne kadar sözlü iletişimde anlaşılabilir olsa da yazılı bir Kantonca metni okumak ana dili Mandarin olan biri için oldukça zordur. Kantonca, Guangzhou, Xiguan, Hong Kong gibi Güneydoğu Çin bölgelerinde konuşulur. Dolayısıyla bu bölgeler için talep edilen Çince tercümelerde Kantonca esas alınmalıdır. Kantonca tercüme hizmetlerinin yanı sıra yerel editörlerle kalite kontrol ve redaksiyon hizmeti sağlıyoruz.

Sektör deneyimi bulunan tercümanlarla çalışmak ister misiniz?

Çince tercümelerde üretim, ithalat, ihracat, denizcilik, pazarlama, perakende gibi sektör deneyimlerine sahip tercümanlarla çalışıyoruz.

Projeniz hakkında düzenli olarak bilgi almak ister misiniz?

EDU Çeviri'de müşterilerimizin diledikleri zaman bilgi alabilmelerini sağlayan müşteri portalı sistemine sahibiz.

Çince resmi belge tercümesine mi ihtiyacınız var?

Sertifikalı ve yeminli Çince tercümanlarımızla noter onaylı ve yeminli tercüme hizmetleri sağlıyoruz.

Çeviri paketleri hakkında bilgi almak ister misiniz?

Çince tercümelerde bütçenize uygun bir çeviri paketi seçebilirsiniz. Çeviri paketleri hakkında bilgi almak için bize dilediğiniz zaman ulaşın.

Web Sitesi Yerelleştirme Hizmetimizle Geniş Kitlelere Ulaşın!

Çok dilli bir web sitesine mi ihtiyacınız var? İşinizi arama motorlarının insafına bırakmayın! 

EDU Çeviri olarak Çince web sitesi yerelleştirme hizmetlerinde sitenizin tüm bileşenlerini kaliteli bir çeviriyle hedef dile adapte ediyoruz. Arama motorlarından en çabuk sürede sonuç alabilmek ancak profesyonel yerelleştirme uzmanlarının çalışmalarıyla mümkün olur.

Müşteri Yorumları

“Global şirketimiz için EDU Çeviri’nin uluslararası ofislerinden çeviri hizmetleri alıyoruz. Teknik altyapıları ile sundukları yeni ve faydalı çözümler, teknolojinin erişemediği noktada ise gösterdikleri insancıl yaklaşımlarından ötürü Edu Çeviri’yi herkese öneriyorum.”

“IKEA olarak, EDU çeviri ile çalıştığımız çeviri projelerinde birlikte iş birliği yapmaktan keyif duyuyoruz. Dilimize uyum sağlayabilmeleri, çözüm odaklılıkları, hızlı aksiyon almaları ve disiplinleri sayesinde birlikte başarılı işlere imza atıyoruz.”

“Çeviri ihtiyaçlarımız için 2015 yılından beri aralıksız olarak EDU Çeviri ile çalışmaktayız. Yeniliklere açık, dinamik, hızlı, güleryüzlü ve genç ekibi ile EDU Çeviri ile çalışmaktan çok mutluyuz.”

“Öncelikle 2015’ten bu yana PwC’den gelen tüm çeviri projelerimizin koordinasyonu ve yönetimi ile ilgilendiğiniz için teşekkür ederiz. Biz birincil çeviri şirketimiz olan EDU’yu in-house ekibimizin bir uzantısı olarak görüyoruz. Umarım yeni yılda da işbirliğimiz aynı uyum ve karşılıklı memnuniyet ile devam eder.”

“Sizlerden her zaman hızlı geri dönüş ve söz verilen zamanda çevirimizi alıyoruz. Ayrıca son dakika – acil ricalarımızı da kırmadığınız için teşekkür eder, başarılarınızın ve ortaklığımızın devamını dilerim.”

“Tırsan olarak birçok dilde çeviri desteği aldığımız EDU Çeviri’ye işbirlikçi yaklaşımları ve sunmuş oldukları kaliteli hizmet anlayışları için teşekkür ediyoruz.”

“Protel Bilgisayar A.Ş. olarak, yeni pazarlara açılma yolculuğumuzda EDU Çeviri firmasıyla yaptığımız iş birliğini büyük bir memnuniyetle sürdürmeye devam ediyoruz. İşlerimizi, kendi işleri gibi benimseyen, projeleri daima zamanında teslim eden ve kaliteli işler ortaya koyan EDU Çeviri ekibine ve projelerimize katkı sağlayan çevirmenlerine ayrı ayrı teşekkür ederiz.”

“Otel operasyonunda iken, çok uzun zaman bu tur konular ile ilgili, arada bir de olsa belli reklam ajansları ve tercüme firmaları ile çalıştım. İşini sizin kadar titiz yapan bir firma ile çalıştığımı hatırlamıyorum. Tebrikler. Bunu kim çevirdi ise ilgili arkadaşımıza teşekkürlerimi lütfen iletebilir misiniz?”

Tüm Çince tercüme hizmetleri için dilediğiniz zaman teklif alabilirsiniz. 

Device Frame

Çince projeniz hakkında kafanızda soru işaretleri mi var? Bize hemen ücretsiz olarak ulaşın.