Ana sayfa » Diller » Çince

Profesyonel Çince Tercüme Bürosu

Dünyanın en çok konuşmacıya sahip dili olan Çince 1.2 milyar insanın anadilidir. Basitleştirilmiş ve geleneksel olarak iki yazım sistemi ile yazıya aktarılmaktadır. Çin, Singapur, Tayvan gibi ülkelerde resmi dil statüsünde olan Çince çevresindeki dilleri etkilemiş, köklü bir bir dildir.

Dilin bu kadar önemli olmasının asıl nedenlerinden biri Çin’in dünyanın en büyük ikinci ekonomisi olmasından kaynaklanmaktadır. Dünya hammadde rezervlerinin %30’unu tek başına kullanan ülke aynı zamanda üretimde de lider konumdadır.

Çin dillerinde tercüme hizmetlerimizle müşterilerimizin uzak doğu pazarında faaliyet gösterebilmelerini ve stratejik partnerleri ile iletişim kurabilmelerini sağlıyoruz.

Yazılı Tercüme

Yazışmalar, anlaşmalar, diploma, belgeler, sertifikalar, raporlar gibi yazılı tüm kaynakların hedef dile tercümesini yerel tercümanlar sağlıyor. EDU Çeviri, Çince yazılı tercüme çözümleri ile Uzak Doğu’ya açılmasını sağlıyor. Noter onaylı veya yeminli tercüme hizmetleri sayesinde dosyalarınızı resmi kurumlara teslim edebilirsiniz. 

Sözlü Tercüme

Çin’den gelen misafirlerinizi kendi ana dilinde ağırlamak ister misiniz? Türkiye ve Avrupa’da faaliyet gösteren EDU Çeviri’de ardıl, simultane, telefonda çeviri ve fısıltı gibi sözlü tercüme çözümleri sunuyoruz. Uluslararası organizasyonlar için profesyonel tercümanlar ve en yeni ekipmanlar ile hizmet veriyoruz.

Çince Kreatif Hizmetler

Kreatif hizmetler ile müşterilerimizin diledikleri pazarlarda söz sahibi olmalarını sağlıyoruz. Uluslararası arama motoru optimizasyonu, içerik üretimi ve yaratıcı çeviri hizmetleri ile müşterilerimizin Çin gibi rekabeti yüksek pazarlarda hedef kitlelere kendi dillerinde ulaşmalarını sağlıyoruz. 

Destek Verilen Çince Lehçe ve Yazım Sistemleri

Simplified Chinese

Basitleştirilmiş Çince, 1960’lı yıllarda okur yazarlığı arttırmak amacıyla ortaya çıkarılmış olan bir yazım sistemidir. Günümüzde Çin, Malezya ve Singapur’da kullanılmaktadır. Basitleştirilmiş ile Geleneksel Çince arasındaki temel fark karakterlerin çok daha yalın bir şekilde yazılmasıdır. Aynı zamanda günümüzde bu form geleneksel forma göre çok daha fazla kullanılmaktadır. Basitleştirilmiş Çince tercüme hizmeti almak için bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Traditional

Geleneksel Çince MS. 5. yüzyıldan beri kullanılan en eski Çin yazı sistemlerinden biridir. Günümüzde Tayvan, Hong Kong, Makao ve Filipinler’de Geleneksel Çince kullanılmaktadır. Sözlü iletişimde karşılıklı anlaşılabilir olan bu sistemler yazıya döküldüğünde titizlikle incelenmeli ve Çin’in hangi bölgesine ya da hangi ülkede kullanılacağının bilinmesi gerekir. Edu Çeviri olarak yazım sistemleri ve lehçeler için yerelleştirme çalışmaları yürütüyoruz. Geleneksel Çince tercüme için bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Cantonese

Mandarin ile ortak kelimeler barındıran Kantonca, telaffuz ve dil bilgisi açısından Mandarin ile farklılık gösterir. Her ne kadar sözlü iletişimde anlaşılabilir olsa da yazılı bir Kantonca metni okumak ana dili Mandarin olan biri için oldukça zordur. Kantonca, Guangzhou, Xiguan, Hong Kong gibi Güneydoğu Çin bölgelerinde konuşulur. Dolayısıyla bu bölgeler için talep edilen Çince tercümelerde Kantonca esas alınmalıdır. Kantonca tercüme hizmetleri sunan Edu Çeviri, yerel editörler ile kalite kontrol işlemleri gerçekleştirir.

Sektör deneyimi bulunan tercümanlar ile çalışmak ister misiniz?

Çince tercümelerde üretim, ithalat ihracat, denizcilik, pazarlama, perakende gibi sektör deneyimlerine sahip tercümanlar ile çalışıyoruz.

Projeniz hakkında düzenli olarak bilgi almak ister misiniz?

EDU Çeviri'de müşterilerimizin diledikleri zaman bilgi alabilmelerini sağlayan müşteri portalı sistemine sahibiz.

Çince resmi belge tercümesine mi ihtiyacınız var?

Uluslararası tercüme kuruluşlarından sertifika almayı başarmış tercümanlar ile sertifikalı, yeminli, noter onaylı tercüme hizmetleri sağlıyoruz.

Çeviri paketleri hakkında bilgi almak ister misiniz?

Çince tercümelerde bütçenize uygun bir çeviri paketi seçebilirsiniz. Çeviri paketleri hakkında bilgi almak için bize dilediğiniz zaman ulaşın.

Web Sitesi Yerelleştirme Hizmeti ile Yüksek Yatırım Getirisi

Çoklu dilli bir web sitesine mi ihtiyacınız var? İşinizi arama motorlarının insafına bırakmayın! 

EDU Çeviri olarak Çince web sitesi yerelleştirme hizmetlerinde sitenizin tüm bileşenlerini yüksek doğruluk oranlarıyla yeni dile entegre ediyoruz. Arama motorlarından en çabuk sürede sonuç alabilmek ancak profesyonel yerelleştirme uzmanlarının çalışmalarıyla mümkün olur.

Müşteri Yorumları

“Global şirketimiz için EDU Çeviri’nin uluslararası ofislerinden çeviri hizmetleri alıyoruz. Teknik altyapıları ile sundukları yeni ve faydalı çözümler, teknolojinin erişemediği noktada ise gösterdikleri insancıl yaklaşımlarından ötürü Edu Çeviri’yi herkese öneriyorum.”

“IKEA olarak, EDU çeviri ile çalıştığımız çeviri projelerinde birlikte iş birliği yapmaktan keyif duyuyoruz. Dilimize uyum sağlayabilmeleri, çözüm odaklılıkları, hızlı aksiyon almaları ve disiplinleri sayesinde birlikte başarılı işlere imza atıyoruz.”

“Çeviri ihtiyaçlarımız için 2014 yılından beri aralıksız olarak EDU Çeviri ile çalışmaktayız. Yeniliklere açık, dinamik, hızlı, güleryüzlü ve genç ekibi ile EDU Çeviri ile çalışmaktan çok mutluyuz.”

“Öncelikle 2015’ten bu yana PwC’den gelen tüm çeviri projelerimizin koordinasyonu ve yönetimi ile ilgilendiğiniz için teşekkür ederiz. Biz birincil çeviri şirketimiz olan EDU’yu in-house ekibimizin bir uzantısı olarak görüyoruz. Umarım yeni yılda da işbirliğimiz aynı uyum ve karşılıklı memnuniyet ile devam eder.”

“Sizlerden her zaman hızlı geri dönüş ve söz verilen zamanda çevirimizi alıyoruz. Ayrıca son dakika – acil ricalarımızı da kırmadığınız için teşekkür eder, başarılarınızın ve ortaklığımızın devamını dilerim.”

“Tırsan olarak birçok dilde çeviri desteği aldığımız EDU Çeviri’ye işbirlikçi yaklaşımları ve sunmuş oldukları kaliteli hizmet anlayışları için teşekkür ediyoruz.”

“Protel Bilgisayar A.Ş. olarak, yeni pazarlara açılma yolculuğumuzda EDU Çeviri firmasıyla yaptığımız iş birliğini büyük bir memnuniyetle sürdürmeye devam ediyoruz. İşlerimizi, kendi işleri gibi benimseyen, projeleri daima zamanında teslim eden ve kaliteli işler ortaya koyan EDU Çeviri ekibine ve projelerimize katkı sağlayan çevirmenlerine ayrı ayrı teşekkür ederiz.”

“Otel operasyonunda iken, çok uzun zaman bu tur konular ile ilgili, arada bir de olsa belli reklam ajansları ve tercüme firmaları ile çalıştım. İşini sizin kadar titiz yapan bir firma ile çalıştığımı hatırlamıyorum. Tebrikler. Bunu kim çevirdi ise ilgili arkadaşımıza teşekkürlerimi lütfen iletebilir misiniz?”

Çince tüm tercüme hizmetleri için dilediğiniz zaman teklif alabilirsiniz. 

Device Frame

Çince projeniz hakkında kafanızda soru işaretleri mi var? Bize hemen ücretsiz olarak ulaşın.