Edu Akademi

EDU Akademi Katılımcıları
EDU Çeviri sektörel anlamda yaşanan nitelikli eleman istihdamı sorununu aşmak için 2012 yılında başlattığı EDU AKADEMİ programı ile fark yaratıyor.

İster kariyerine yeni başlayacak yeni mezun bir çevirmen adayı, ister İngilizce ve Türkçe hakimiyetine güvenen ve çeviri sektöründe çalışmak ve bu alanda kariyer edinmek isteyen bir katılımcı olun, tüm bu ihtiyaçlarınıza cevap verecek bir yapı artık EDU AKADEMİ bünyesinde hayat buluyor…

Ne Amaçlıyoruz?

Hem Öğren Hem de Para Kazan!

EDU Çeviri, sektörde hizmet veren çevirmenlerin ciddi anlamda özel mesleki bir eğitime ihtiyaçları olduğunu yıllardır tecrübe etmekte ve sektördeki bu açığı uygulamalı bir eğitim tasarlayarak kapatmayı amaçlamaktadır. Planlanan bu eğitim projesinde, akademik bir çerçevede sunulacak alışılagelmiş eğitimden ziyade, pratik bir eğitim verilecektir. Katılımcılar, gerçek işlerin yapıldığı çeşitli atölye çalışmaları ile desteklenen, tüm dünyada yaygın olarak kullanılan Bilgisayar Destekli Çeviri araçlarını da kullanma ve öğrenme şansını yakalayacaktırlar.

Program İçeriği

EDU AKADEMİ ile katılımcılar, sadece çeviri eğitimine değil, çevirinin belirli bir alanda nasıl yapılacağına odaklanacakları gibi, programın belirli aşamalarını tamamladıktan sonra gerek teknik, gerek medikal, gerekse hukuki çeviri alanlarında da uzmanlaşabilecekleri çeşitli uygulamalı eğitimlerden faydalanma fırsatını bulabilecekler. Ayrıca program kapsamında katılımcılar, tüm dünyada profesyonel çevirmenler ve ofisler tarafından yoğun olarak faydalanılan Bilgisayar Destekli Çeviri araçlarını da kullanabilecekler ve bu programları ayrıntılı olarak öğrenebilecekler.

Bu eğitim size ne gibi faydalar sağlayacak?

Profesyonel bir çeviri ofisinin işleyişini
görme ve tecrübe etme imkanı
Madde İmi
Çeviri projelerinde kullanılan Bilgisayar
Destekli Çeviri araçlarını ve çeşitli
yazılımları tanıma ve kullanma imkanı
Uzun soluklu çeviri projelerine katılım
Çeviri projelerinde gerçekleşen süreçler
(sayım alma, analiz yapma, dosyaların
kalite güvence araçlarıyla filtrelenmesi gibi
çeşitli raporların hazırlanması)
İş takip süreçleri ve sistemleri,
EDU Çeviri‘de iş akışı, proje yönetimi
Çevirinin ardından uygulanan tamamlayıcı
süreçler, aşamalar ve kalite kontrol
yöntemleri
Sektörel anlamda temel bilgiler,
kullanılacak özel terminolojilerin hazırlanış
teknikleri, proje bazlı araştırma teknikleri
1. kurdan itibaren yapılan iş üzerinden
gelir elde etme imkanı
Program bitiminde farklılığını gösteren
katılımcılara EDU Çeviri bünyesinde iş garantisi
Programı başarıyla tamamlayan adaylara
Katılım Sertifikası ve Referans mektubu

 

Katılımcı Profili

İngilizce ve Türkçe dilleri arasında çeviri yapacak düzeyde hakim olduğunu düşünen herkes programa katılabilir!

2018 yılı döneminde 12 kişilik bir kontenjan açılacaktır.

Katılımcı adaylar yaklaşık dört saat sürecek ve çeşitli konuları içerecek bir seçme sınavına tabi tutulacaktır. Bu sınav adayların İngilizceden Türkçeye ve Türkçeden İngilizceye çeviri becerilerini, dil bilgisi hakimiyetlerini, çeşitli uzmanlık alanlarına olan yatkınlıklarını belirlemek amacıyla yapılacaktır.

Program Dili

Eğitim Takvimi ve Dersler

Program Dili Eğitim Takvimi

 

EDU Akademi‘ye katılım ücretli mi?

EDU Akademi‘ye katılacak adaylar 1. ay içerisinde yukarıda sözü edilen temel eğitimi alacaklar ve sonrasında EDU Çeviri‘nin yapacağı bir değerlendirmeye tabi tutulacaklar. Başarısız bulunan katılımcılar sonraki 8 aylık döneme devam edemeyecekler. Bu durumda olan katılımcılardan herhangi bir ücret talep edilmeyecek.

İlk ay sonrasında başarılı bulunan ve programa devam etmesi uygun görülen katılımcılar, sadece ayrılmak istemeleri halinde ilk ay verilen eğitimin bedelini ödemekle yükümlü olacaklar.

İkinci ayın ardından katılımcılar eğitim için herhangi bir ücret ödemeyecek, aksine gerçek işler yapmaya başlayarak yaptıkları işler üzerinden gelir elde etmeye başlayacaklar.

Toplamda 9 ay sürecek olan programı tamamlayan katılımcılarla, programın tamamlanmasının ardından genel bir değerlendirme yapılarak, başarılı katılımcılara EDU Çeviri bünyesinde tam zamanlı profesyonel çevirmen olarak işe başlama imkanı tanınacak.

BAŞVURUDA BULUNMAK ve BİLGİ ALMAK İÇİN

Başvuru için 0212 280 86 36 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz ya da info adresine detaylı cv‘nizi göndererek değerlendirmeye girebilirsiniz.