Ana sayfa » Diller » Osmanlıca Tercüme

Osmanlıca Tercüme

Arapça ve Farsça dillerinden büyük oranda etkilenmiş olan Osmanlıca dili, Osmanlı devleti tarafından 13. ve 20. yüzyıllar arasında kullanılmıştır. Yazım sistemi olarak Arap alfabesinin kullanılması ve kelimelerin birçoğunun günümüz Türkçesinde popülerliğini yitirmesi bu dili anlayabilmeyi zorlaştıran sebeplerin başında geliyor.

Günümüzde, Osmanlı Devleti döneminden kalma anıt eserler, resmi yazışmalar, haritalar, seyahatname, tapu, divan edebiyatı eserleri, gazete, dergi gibi birçok metni, Modern Türkçe ve diğer dillere tercüme edilmek, bu dilde eğitim almış tercümanların çalışmalarıyla mümkündür. EDU Çeviri olarak uzman Osmanlıca tercüman kadromuz ile dil hizmetleri sunuyoruz.

Yazılı Tercüme

Artık kullanılmayan bir dilin yazılı metinlerini tercüme edebilmek yalnızca uzmanların çalışmalarıyla mümkündür. EDU Çeviri olarak yazılı metinlerin Osmanlıca tercüme işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Masaüstü Yayıncılık

Dergi, kitap, broşür, el ilanları gibi çeşitli bilgisayar programları aracılığıyla tasarlanan yayınlarda, Osmanlıca çeviri, mizanpaj, biçimlendirme ve içerik kontrolleri sağlıyoruz.

Multimedya Hizmetleri

Dublaj, altyazı oluşturma, video içerik yerelleştirmesi gibi multimedya dosyalar üzerinde çalışmayı esas alan bu hizmetlerde Osmanlıca tercüme ve döneme uygun seslendirme hizmetleri sunuyoruz.

Eğitim Sektörü Osmanlıca Çeviri Hizmetleri

Bugün her ne kadar faal bir dil olmaktan uzak olsa da Osmanlıca eğitim alanında hala popüler bir dil. Üniversitelerin dil bölümlerinde ve çeşitli özel kurslar aracılığıyla bu dilde eğitim alabilirsiniz.

Osmanlıca dil eğitimlerinde kullanılan kitapların tercümesi, kaynak araştırmaları, ödevler, makaleler, tezler gibi eğitim sektörünün temel alanlarında tercüme ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz. Osmanlıca dil uzmanlarından oluşan Osmanlıca çeviri hizmetleri için dilediğiniz zaman teklif alın.

Akademik tercüme
Uzman Ekip

Sertifikalı tercümanlarla mı çalışmak istiyorsunuz?

Sertifikalı tercümanlardan oluşan tercüman altyapımız Osmanlıca dilinde yüksek kaliteli çözümler sunuyor.

güvence

Güvenceye mi ihtiyacınız var?

EDU Çeviri, Türkiye’de bir ilk olarak 100.000$ sigorta güvencesi sunuyor. Projeleriniz emin ellerde.

Akademik danışmanlık

Dilediğiniz zaman projenizin takibini sağlayın

Edu Çeviri müşteri portalı aracılığıyla, müşterilerine diledikleri zaman projelerini takip etme imkanı sağlıyor.

Gizlilik

Gizlilik ve güvenliğe öncelik veren hizmet anlayışı

Bize gönderdiğiniz tüm bilgilerin gizliliğini sağlamak için güvenlik önlemleri ve gizlilik prosedürlerine sahibiz.

Osmanlıca Kalite Kontrol Hizmetleri

Osmanlıca gibi kullanım alanları kısıtlı olan dillerde metinlerin doğruluğundan emin olmak için titiz bir şekilde kalite kontrol süreçleri yürütüyoruz. Dil uzmanlarından oluşan ekiplerimiz ile Osmanlıca veya Türkçe sonuçların kalitesini %40’lara varan oranlarda yükseltiyoruz.

Seçtiğiniz çeviri paketine göre kalite kontrol hizmetleri sunuyoruz. Dilerseniz elinizdeki dosyalar için kalite kontrol hizmeti de satın alabilirsiniz. Avantajlı paketler hakkında bilgi almak için bize dilediğiniz zaman ulaşın.

DTP kontrolü

Kalite kontrol raporları

Editör Kontrolü

Ana dilde kontrol

Sektör deneyimi olan tercümanlardan Malayca Tercüme

Osmanlıca tercüme teklifi almak için formu doldurun, size ulaşalım!

Yazılı tercüme fiyatınızı hesaplayın

Osmanlıca çeviriler hakkında tüm sorularınızı bize danışın!

Müşteri Yorumları

Asus Logo

“Global şirketimiz için EDU Çeviri’nin uluslararası ofislerinden çeviri hizmetleri alıyoruz. Teknik altyapıları ile sundukları yeni ve faydalı çözümler, teknolojinin erişemediği noktada ise gösterdikleri insancıl yaklaşımlarından ötürü Edu Çeviri’yi herkese öneriyorum.”

IKEA Logo

“IKEA olarak, EDU çeviri ile çalıştığımız çeviri projelerinde birlikte iş birliği yapmaktan keyif duyuyoruz. Dilimize uyum sağlayabilmeleri, çözüm odaklılıkları, hızlı aksiyon almaları ve disiplinleri sayesinde birlikte başarılı işlere imza atıyoruz.”

Decathlon Logo

“Çeviri ihtiyaçlarımız için 2015 yılından beri aralıksız olarak EDU Çeviri ile çalışmaktayız. Yeniliklere açık, dinamik, hızlı, güler yüzlü ve genç ekibi ile EDU Çeviri ile çalışmaktan çok mutluyuz.”

PWC Logo

“Öncelikle 2015’ten bu yana PwC’den gelen tüm çeviri projelerimizin koordinasyonu ve yönetimi ile ilgilendiğiniz için teşekkür ederiz. Biz birincil çeviri şirketimiz olan EDU’yu in-house ekibimizin bir uzantısı olarak görüyoruz. Umarım yeni yılda da işbirliğimiz aynı uyum ve karşılıklı memnuniyet ile devam eder.”

MAPFRE Logo

“Sizlerden her zaman hızlı geri dönüş ve söz verilen zamanda çevirimizi alıyoruz. Ayrıca son dakika – acil ricalarımızı da kırmadığınız için teşekkür eder, başarılarınızın ve ortaklığımızın devamını dilerim.”

TIRSAN Logo

“Tırsan olarak birçok dilde çeviri desteği aldığımız EDU Çeviri’ye işbirlikçi yaklaşımları ve sunmuş oldukları kaliteli hizmet anlayışları için teşekkür ediyoruz.”

Protel Logo

“Protel Bilgisayar A.Ş. olarak, yeni pazarlara açılma yolculuğumuzda EDU Çeviri firmasıyla yaptığımız iş birliğini büyük bir memnuniyetle sürdürmeye devam ediyoruz. İşlerimizi, kendi işleri gibi benimseyen, projeleri daima zamanında teslim eden ve kaliteli işler ortaya koyan EDU Çeviri ekibine ve projelerimize katkı sağlayan çevirmenlerine ayrı ayrı teşekkür ederiz.”

Wyndham Logo

“Otel operasyonunda iken, çok uzun zaman bu tür konular ile ilgili, arada bir de olsa belli reklam ajansları ve tercüme firmaları ile çalıştım. İşini sizin kadar titiz yapan bir firma ile çalıştığımı hatırlamıyorum. Tebrikler. Bunu kim çevirdi ise ilgili arkadaşımıza teşekkürlerimi lütfen iletebilir misiniz?”

ICBC
İntesa Sanpaolo
SAS
MUFG
PWC
IKEA
Decathlon
Goodyear
Chanel
Michelin
ASUS
MAPFRE