Ana sayfa » Sektörler » Pazarlama Tercümesi

Uluslararası pazarda hedef kitlenize ulaşmak için doğru pazarlama tercümesi bürosu ile çalışın!

Dünya genelinde yapılan araştırmalar tüketicilerin ana dilindeki ürün ve hizmetlerden alışveriş yapmayı daha fazla tercih ettiğini gösteriyor. Siz de profesyonel pazarlama tercümesi çözümlerimizden yararlanın, stratejinize en uygun çeviriyi en uygun fiyatlara yaptırın; satışlarınızı arttırın!

Baskı

Profesyonel baskı hizmeti almak ister misiniz?

Pazarlama faaliyetlerinize uygun fiyata kurumsal kimlik tasarımı, baskı ve promosyon hizmetler sunuyoruz.

SEO

Tüm dillerde SEO odaklı içerik hizmeti mi gerekiyor?

Yaratıcı metin yazarlarımızla uluslararası SEO’ya uygun dijital pazarlama içerikleri üretiyoruz.

Akademik danışmanlık

Hizmetlerimiz hakkında ücretsiz danışmanlık ister misiniz?

Çeviri, yerelleştirme, multimedya, dijital pazarlama hizmetlerimizi keşfetmek için bize ulaşın!

E-ticaret SEO

E-ticaret sitenizin global pazarını büyütmek ister misiniz?

Profesyonel yerelleştirme ekiplerimizle sitenizi SEO’ya uygun şekilde yerelleştiriyoruz!

Pazarlama tercümesi ve yerelleştirmesinin önemi

Pazarlama sektörü ürün ve hizmetlerin tüketiciye ulaşma yolculuğunda pazar araştırması, hedefleme, strateji ve tanıtım gibi farklı uygulamaları kapsar. Dijitalleşme ve teknolojinin hızlı gelişiminin yansımalarını en fazla yaşayan sektörlerden biri de pazarlama sektörüdür. Dijitalleşme, globalleşmenin en önemli araçlarından biridir. Geleneksel pazarlama uygulamaları bir yandan devam ederken fiziksel sınırların ötesine açılarak pazar payını büyütmek isteyen herkes yeni nesil dijital pazarlama çalışmaları da sürdürmektedir.

Yöntemler her geçen gün zenginleşse de pazarlama temelde rakiplerden ayrışarak hedef kitleye ulaşabilmeyi hedefler. Bunu başarmanın yolu ise hedef kitle odaklı düşünmek ve onlarla aynı dili, aynı duyguları paylaşabilmekten geçer.

Uluslararası pazar payınızı büyütmek için profesyonel ve kaliteli tercüme ve pazarlama lokalizasyonu (yerelleştirmesi) hizmetleri almalısınız.

Pazarlama sektöründe yerelleştirme çözümleri

Pazarlama tercümesinde nelere dikkat etmeli?

Pazarlama uzmanı tercüme bürosu

Pazarlamada çevirisini pazarlama terminolojisine hakim, reklam ve iletişim üzerine eğitimli dil uzmanları tarafından yapılmalıdır.

Dil ve kültüre hakimiyet

Tüm dillerde pazarlama tercümanlarının hedef ve kaynak dil ile kültürün inceliklerine üstün hakimiyeti olmalıdır.

Profesyonel pazarlama tercümesi

Marka, ürün ve hizmetin, reklam ya da tanıtım faaliyetlerinin birebir çevirisi yerine hedef dilde yeniden kurgulanmalıdır.

Hedef kitle odaklı çeviri

Pazarlama metinlerinde esas olan kaynak metni çevirmek değil hedef kitleye yönelik bir tercüme yapmaktır, pazarlamada yerelleştirme ya da yaratıcı çeviri teknikleri uygulanır.

Pazarlama tercümesinde dikkat edilmesi gerekenler

Pazarlama tercümesi belge türleri

Dijital Pazarlama İçerikleri

Ürün ve Katalog

Broşür ve İlan

Banner ve Mailing

SEO Tercümesi

Dijital Reklam

Sosyal Medya İçerikleri

Sosyal Medya Kampanyaları

Reklam Filmleri

Pazar Araştırması

Strateji

Kurumsal Web Sitesi

Blog İçerikleri

Reklam ve Tanıtım Filmleri

Basın Bülteni ve Halkla İlişkiler

EDU Çeviri pazarlama tercümesi adımları

  • Öncelikle tercümesine ihtiyaç duyduğunuz dokumanlar için ücretsiz fiyat teklifinizi isteyin ve bütçenize en uygun tercüme paketini seçin.
  • Proje yöneticilerimiz tüm dillerden 2500’den fazla tercümanımız arasında sektörünüzde deneyimli ve projenizin dinamiklerine en uygun olan dil uzmanını görevlendirecektir.
  • Sahip olduğumuz güvenli çeviri yönetim sistemleri sayesinde tercüme, ödeme ve fatura detayları dahil olmak üzere tüm proje sürecinizi bulut tabanlı ve %100 güvenli müşteri portalımız üzerinden kolayca yönetebilirsiniz.
  • Kalite kontrol departmanımız, çevirisi tamamlanan metinleri seçmiş olduğunuz paketine göre kalite kontrol aşamalarından geçirir ve yapılan iyileştirmelerle tercümenizin kalitesini yaklaşık %40 oranında artar.
  • Profesyonel masaüstü yayıncılık departmanımız sayesinde pazarlama tercümelerinizi basılı ya da dijital ortamda orijinal formatında hazırlar ve projenizi aynı formatta talep ettiğiniz dillerde kusursuz biçimde teslim ederiz.

Pazarlama sektörü tercümesi

Müşteri Yorumları

Asus Logo

“Global şirketimiz için EDU Çeviri’nin uluslararası ofislerinden çeviri hizmetleri alıyoruz. Teknik altyapıları ile sundukları yeni ve faydalı çözümler, teknolojinin erişemediği noktada ise gösterdikleri insancıl yaklaşımlarından ötürü Edu Çeviri’yi herkese öneriyorum.”

IKEA Logo

“IKEA olarak, EDU çeviri ile çalıştığımız çeviri projelerinde birlikte iş birliği yapmaktan keyif duyuyoruz. Dilimize uyum sağlayabilmeleri, çözüm odaklılıkları, hızlı aksiyon almaları ve disiplinleri sayesinde birlikte başarılı işlere imza atıyoruz.”

Decathlon Logo

“Çeviri ihtiyaçlarımız için 2015 yılından beri aralıksız olarak EDU Çeviri ile çalışmaktayız. Yeniliklere açık, dinamik, hızlı, güler yüzlü ve genç ekibi ile EDU Çeviri ile çalışmaktan çok mutluyuz.”

PWC Logo

“Öncelikle 2015’ten bu yana PwC’den gelen tüm çeviri projelerimizin koordinasyonu ve yönetimi ile ilgilendiğiniz için teşekkür ederiz. Biz birincil çeviri şirketimiz olan EDU’yu in-house ekibimizin bir uzantısı olarak görüyoruz. Umarım yeni yılda da işbirliğimiz aynı uyum ve karşılıklı memnuniyet ile devam eder.”

MAPFRE Logo

“Sizlerden her zaman hızlı geri dönüş ve söz verilen zamanda çevirimizi alıyoruz. Ayrıca son dakika – acil ricalarımızı da kırmadığınız için teşekkür eder, başarılarınızın ve ortaklığımızın devamını dilerim.”

TIRSAN Logo

“Tırsan olarak birçok dilde çeviri desteği aldığımız EDU Çeviri’ye işbirlikçi yaklaşımları ve sunmuş oldukları kaliteli hizmet anlayışları için teşekkür ediyoruz.”

Protel Logo

“Protel Bilgisayar A.Ş. olarak, yeni pazarlara açılma yolculuğumuzda EDU Çeviri firmasıyla yaptığımız iş birliğini büyük bir memnuniyetle sürdürmeye devam ediyoruz. İşlerimizi, kendi işleri gibi benimseyen, projeleri daima zamanında teslim eden ve kaliteli işler ortaya koyan EDU Çeviri ekibine ve projelerimize katkı sağlayan çevirmenlerine ayrı ayrı teşekkür ederiz.”

Wyndham Logo

“Otel operasyonunda iken, çok uzun zaman bu tür konular ile ilgili, arada bir de olsa belli reklam ajansları ve tercüme firmaları ile çalıştım. İşini sizin kadar titiz yapan bir firma ile çalıştığımı hatırlamıyorum. Tebrikler. Bunu kim çevirdi ise ilgili arkadaşımıza teşekkürlerimi lütfen iletebilir misiniz?”

ICBC
İntesa Sanpaolo
SAS
MUFG
PWC
IKEA
Decathlon
Goodyear
Chanel
Michelin
ASUS
MAPFRE