Şirket Profili & Grup Şirketlerimiz

EDU Grup Şirketi’nin önemli bir parçası olarak 2005 yılında kurulduğumuz günden beri koşulsuz müşteri memnuniyeti prensibi ile faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

EDU Çeviri olarak 45 üzeri ofis içinde kadrolu, 150’si sadece EDU Çeviri için çalışan 1000’den fazla freelance tercümanımız aracılığıyla tüm dünya dillerinde yazılı ve sözlü çeviri hizmeti sunan; 1100’ün üzerinde sadık müşteri portföyü ve güçlü referanslara sahip profesyonel bir çeviri ve lokalizasyon şirketiyiz.
Avrupa ve Asya dilleri arasındaki kültürel köprüyü sağlamlaştırmak adına EDU Grup bünyesinde 2013 yılında Düsseldorf, Almanya’da; İngilizce, Türkçe, Almanca dillerini kaynak alarak tüm dillere ve tüm dillerden bu dillere profesyonel çeviri ve lokalizasyon hizmetleri sunan ilk şubemizi açtık.
İşinize değer katıyoruz.

  • Tüm çevirileri 4 aşamalı kontrol sürecinden geçiriyoruz.
  • Kurumsal firmaların gizlilik ve güvenliğine uygun altyapıya sahibiz.
  • ISO 9001 ile Çeviri ve Lokalizasyon Yönetimi alanında dünya çapında tek sertifika olan ISO 17100 Kalite Sertifikalarına sahibiz.
  • Türkiye’de 100.000 USD’lik tercüme sigortası sunan ilk ve tek şirketiz.
  • Gold ve Premier müşteri gruplarımızın tüm işlerini özel proje yöneticilerimiz aracılığıyla yönetiyoruz.
  • Gold ve Premier müşterilerimize, tüm işlerini bulut tabanlı sistemlerimiz üzerinden online takip etme imkanı sunuyoruz.

Global pazarda üyesi olduğumuz birlik ve topluluklar:

  • ATA (American Translators Association)
  • GALA (Globalization and Localization Association)
  • ELIA (European Language Industry Association)
  • TAUS (Translation Automation User Society)

 

 

Tanıtım Videomuz

Diğer tanıtım videolarımız için tıklayın

 

 

Grup Şirketlerimiz

 

2005 yılında İstanbul’da kurulmuş olan EDU Çeviri, 2013 yılında ilk Avrupa şubesini Almanya’nın Düsseldorf şehrinde açmıştır. Sektöründe birçok ilki gerçekleştiren EDU Çeviri, Teknolojiyi en üst seviyede kullanarak tüm dünya dillerinde ve her alanda profesyonel çeviri ve lokalizasyon hizmeti vermektedir. Global pazarda da önemli oyunculardan biri olan EDU Çeviri ISO 17100 ve 9001 sertifikalarına sahiptir.

Ayrıca;
– ATA (American Translators Association)
– GALA (Globalization and Localization Association)
– ELIA (European Language Industry Association) gibi uluslararası üyelikleri bulunmaktadır.
www.educeviri.com


2008 yılında EDU Çeviri tarafından İstanbul’da kurulan Turkish Translation Office (TTO), Global pazarda Türkçe dendiğinde ilk akla gelen çeviri ofisi olma misyonuyla kurulmuş ve bu hedefini kısa sürede gerçekleştirmiştir. Gelişen ve büyüyen yapısıyla farklı dil çiftlerinde de hizmet vermeye başlayan TTO, 2013 yılında Düsseldorf, Almanya’da ilk şubesini açmıştır.
www.turkishtranslationoffice.com


Yapay zeka ile bilgisayara dili öğreterek Makine çevirisi ve Kalite Otomasyon çözümleri sunan Transistent bu alanda Türkiye’nin ve Ortadoğu’nun ilk tercüme firmasıdır. 2015 yılında İstanbul’da kurulan Transistent, kısa zamanda bünyesinde birçok dil motorunu hayata geçirmeyi başarmıştır. Kurulduğu günden itibaren Global arenada adından söz ettirerek farklı projelere imza atmaktadır.
www.transistent.com


Education World Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, yurtdışında eğitim almak isteyen kişilere hedefleri ve şartları doğrultusunda en uygun okul alternatiflerini sunmak üzere kurulmuş, profesyonel bir danışmanlık şirketidir.

İngiltere, Amerika, Avustralya, Kanada, Malta, Fransa , İtalya, İspanya, Almanya ve İsviçre başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde eğitim ve konaklama hizmeti veren Education World, yurtdışı eğitimde sunduğu hizmet kalitesiyle, sektörün lider firmaları arasında yer almaktadır.

YEDAB Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Derneği’nin kurucu üyesi ayrıca 2013 yılından beri başkanlığını yürütmektedir.
www.educaworld.net


2009 yılında İstanbul’da kurulan DPP, 2011 yılında İngiltere Londra ve 2013 yılında Almanya Düsseldorf ofislerini açmıştır. Çok niş bir pazara hitap eden DPP’nin müşteri portföyünün büyük çoğunluğu yurtdışı dil okulları, yurtdışındaki üniversiteler ve eğitim kurumlarından oluşmaktadır.

Baskı çözümleri, depolama ve dünyanın her yerine kargo dağıtım çözümlerinin yanı sıra hizmet verdiği yurtdışı eğitim kurumları için ayrıca çeviri hizmeti ve promosyonel ürün tedariği de sağlamaktadır.

Müşterilerine sunduğu online stok kontrolü, gönderi yönetimi, kargo takip ve bir çok detaylı raporlamanın yapılabildiği DPP Order ERP programıyla kendi sektöründe Türkiye’de rakibi olmamakla birlikte dünyadaki ilk 3 (üç) firmadan biridir.
www.designprintpost.com


EuroAsia Workshop, kuruluşundan bu yana acente ve okullar arasında köprü görevi gören YEDAB (Yurtdısı Eğitim Danısmanları Birliği Derneği) öncülüğünde, Türkiye’nin önde gelen fuar organizasyon şirketlerinden biri olan IEFT ortaklığı ile 2017 yılında İstanbul’da kuruldu.

2017 ve 2018 yıllarındaki ilk iki çalıştayında 35 farklı ülkeden 200’ün üzerinde acente ile 100’ün üzerinde eğitimciyi bir araya getirerek büyük bir başarı elde etti.
www.euroasiaworkshop.com


2005 yılında kurulan Ajans Plus tasarım ve yazılım hizmeti veren bir dijital ajanstır.
Web Sitesi, Animasyon, Banner ve Grafik Tasarım, Karakter Tasarımı ve Illustrasyon,
Oyun Yapımı, İnteraktif Yarışmalar, İnteraktif Soru & Cevap Quiz, E-Kart tasarımı, E-Bülten Tasarımı, İnteraktif Cd Tasarımı, İnteraktif Katalog Tasarımı, CD Katalog Tasarımı, İnteraktif Sunum ve Tanıtım, 3D Modelleme gibi farklı hizmetler vermektedir.
www.ajansplus.com


EDU Grup’un en genç üyesi olan Good for Your Mood, sezonun en son trendleri olan takı, çanta ve aksesuar gibi ürünleri modern ve geleneksel tasarımlarla kullanıcıların beğenisine sunan bir moda markası olarak 2016’da İstanbul’da kurulmuştur.
Good for Your Mood’un son moda ürünlerini online alışveriş yoluyla satın alabilirsiniz.
www.goodforyourmood.com